Pudingový zákusok
Pudingový zákusok

Rýchly koláč pre návštevy fotorecept

bogar - fotkabogar, 19. apríla 2020
Rýchly koláč pre návštevy (fotorecept)
Foto: Bogar

Tento koláčik som našla na nete a trochu si ho upravila. Je rýchly a lahodný, môžete použiť rôzne ovocie a pudingy.

12
porcií
15 minút
príprava
35 minút
na 185 °C

Suroviny

2 bal.
1 bal. (okrúhle)
ľubovoľný
3 bal.
800 ml
1 bal.
3 PL
1 PL




Postup

  1. 1

    Rozbalíme si prvý rozvaľkaný plát lístkového cesta, uložíme ho do plechu na pečenie, ktorý je vyložený papierom na pečenie, ak je potrebné kraje poorezujeme, odkrojky cesta odložíme.

  2. 2

    Cesto jemne popicháme vidličkou a naukladáme naň piškóty plochou stranou hore, môžu byť aj namáčané v káve. Na vrch naukladáme ovocie z kompótu podľa vášho výberu, ovocie môžete posypať škoricou alebo kakaom.

    Rýchly koláč pre návštevy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Uvaríme si puding klasickým spôsobom. Odlejeme si asi 200 ml mlieka a zvyšok mlieka dáme variť so všetkými baleniami cukru. Do oddeleného mlieka pridáme prášky Zlatý klas a poriadne rozmiešame. Keď začne mlieko vrieť, prilejeme rozšľahané pudingy v mlieku a za stáleho miešania uvaríme až do zhustnutia. Tento puding môžeme ešte teplý naliať na pripravené cesto s ovocím a piškótami. Pekne rozotrieme po celej ploche.

  4. 4

    Na vrch uložíme druhý plát cesta a taktiež ak je potrebné ho orežeme. Orezané zvyšky cesta buď zatočíme, posypeme soľou a potrieme žĺtkom a upečieme tyčinky, alebo nimi môžeme koláč vyzdobiť tak ako to bolo v mojom prípade. Celý koláč poprepichujeme opäť jemne vidličkou a potrieme vajíčkom no nemusíme a pečieme cca 35 minút na 185 stupňov. Veľa záleží od rúry, čiže hlavne musí byť na vrchu zlatistý, ak by niekto mal pocit , že ho musí piecť dlhšie.

    Rýchly koláč pre návštevy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Takto nejako...

    Rýchly koláč pre návštevy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A takto nejako keď sa už odjedalo...

    Rýchly koláč pre návštevy (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

evanaaa
Jednoduchý, akurát tak pre mňa, aj chutný....len ja by som ho krájala šikmo, tie pásy si to žiadajú:)
bogar
@evanaaa (20.4.2020 18:50)

môže byť , je to už len a len na Vás ako ho vyzdobíte alebo nie, a nakrájate :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia