Rybací šalát
Rybací šalát

Rybia treska II. fotorecept

gordonko - fotkagordonko, 10. apríla 2020
Rybia treska II. (fotorecept)
Foto: gordonko

V mojich receptoch je už jeden recept na rybaciu tresku, ktorý som kedysi dostal Zobraziť celý popisV mojich receptoch je už jeden recept na rybaciu tresku, ktorý som kedysi dostal od jedného rybára. Je dobrý, robí sa z ulovených rýb, no odležanie trvá 3 dni nakoľko sa v ňom nachádzajú kúsky pomletých kostí, ktorým treba dať čas, aby zmäkli... Niektorým chutí takýto recept na tresku s mrkvou, ktorý je možné konzumovať už na druhý deň.

45 - 60 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 kg
3 ks
5 ČL
2 ks
1 bal.
3 ČL
Nálev na rybu:
3 l
8 ks
8 ks
2 ČL
400 ml




Postup

  1. 1

    Dáme si zovrieť 3 litre vody s bobkovým listom, celým čiernym korením , 2 ČL soli a 4 dcl octu. Keď voda vrie, vložíme rybu a varíme 15 minút. V inom hrnčeku si dáme uvariť mrkvu - mrkvu varíme od bodu varu 5 minút.

    Rybia treska II. (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Uvarenú mrkvu nastrúhame. Uvarenú rybu vyberieme a necháme ochladnúť. Cibuľu pokrájame na drobno.

    Rybia treska II. (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Keď je ryba chladnejšia, rozmrvíme ju, pridáme pokrájanú cibuľu, 5 ČL horčice , osolíme, okoreníme, pridáme 1 veľkú majolku a 3 ČL octu.

    Rybia treska II. (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zmes premiešame a dáme vychladiť - uležať do chladničky.

    Rybia treska II. (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Ráno si už môžeme pochutnávať... DOBRÚ CHUŤ.

    Rybia treska II. (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
Nadělal jsi mi chutě, pěkný receptík. Jen poměr 1 ks treska a 3l vody je nejspíš překlep v surovinách, na fotkách je to ok.
evanaaa
@Haji , ani nie, veď na to, aby boli tie filety úplne ponorené, je liter vody málo.....ja by som možno dala len menej octu, ale neviem, kým nevyskúšam.
1x haji
lianka
Receptík sa mi celkom pozdáva, len nie je uvedené aká veľká byť majolka /sú rôzne veľkosti/, Vyskúšam z polovičnej dávky. @Haji , ono to nie je 1 ks ale 1 kg tresky.