Zeleninový šalát
Zeleninový šalát

Zeleninová príloha na odľahčenie fotorecept

sracz - fotkasracz, 12. apríla 2020
Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept)
Foto: sracz

Mimoriadne rád asistujem svojej pani, pri jej nárazových „výletoch“ za vidinou každoročného „bikini obdobia“. Veď uznajte, kto z nás „gazdiniakov“ by sa nechal okradnúť Zobraziť celý popisMimoriadne rád asistujem svojej pani, pri jej nárazových „výletoch“ za vidinou každoročného „bikini obdobia“. Veď uznajte, kto z nás „gazdiniakov“ by sa nechal okradnúť o slasť „zalaškovať“ si s konštatovaním“ svojeho krajšieho JA: aj žena po 70-tke si musí pestovať sebadôveru, chce byť krásna a má právo na obdiv. Preto aj tento recept, v ktorom dominujú stonky môjho obľúbeného zeleru, červená cibuľa a mrkva. Porciu doplňuje treska na oleji a masle, dobrý pocit a dobrá nálada. Hurá do plaviek.

4-6
porcie
30 minút
príprava

Suroviny

2-3 PL čerstvé
2-3 ks väčšia
2-3 ks
15-16 stoniek
podľa chuti
2-3 KL
Príloha:
2-3 PL čerstvé
2-3 PL (alebo kukuričný, či olivový)
600-700 g (filety)
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Nemýlite sa a dobre vidíte, nepotrebujete toho veľa...

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na kúsky masla vo veľkej panvici som rozložil na kolieska pokrájanú karotku,

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    na „C-éčka” červenú cibuľu,

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    a dva zväzky stonkového zeleru pokrájaného na 4-6 mm hrubé „C-éčka”.

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Dobre premiešal a

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    prikryté pokrievkou dusil do 20 minút na strednom, postupne malom ohreve. V praxi to vyzerá tak, že keď je už karotka udusená podľa vašej predstavy, zvyšok teplého šalátu, čoby prílohy, bude tiež už minimálne al dente.

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Ako vidíte, po podusení a pokvapkaní extra panenským olivovým olejom, nám ostalo tak akurát.

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Teplý dusený zeleninový šalát sme jedli s filetkami pečenej tresky, priebežne pomocou PL podlievanými olejovo-maslovou emulziou, čo je tiež veľmi rýchly technologický postup (určite nie viac ako 3-4 minúty z každej strany).

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    … áno, ja som „zhrešil“ a svoju porciu som obohatil o „kopšok“ izraelského kuskusu. Moja pani si pochvaľovala na tom istom, ale „hore bez“! Nuž čo! Výsledky uvidíme počas opaľovania sa pri bazéne, alebo pri nádrži „Lake Pleasant“ v regionálnom parku.

    Zeleninová príloha na odľahčenie (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia