Čokoládová torta
Čokoládová torta

Čokoládová torta s malinami

Tatiana Trebunová
cukrárka z Grand Hotel BELLEVUE**** v Hornom Smokovci, 8. apríla 2020
Čokoládová torta s malinami
Foto: Pravda - Ivan Majerský
50 minút
príprava
35-40 minút
na 160 °C

Suroviny

Korpus:
6 ks
120 g
50 ml
50 ml
120 g
30 g
50 g
Čokoládový krém:
300 g
250 g
Čokoládová poleva:
150 g
30 g
Okrem toho:
200 g




Postup

  1. 1

    Korpus: Žĺtky vyšľaháme s kryštálovým cukrom dopenista. Pridáme k nim vodu a olej a vyšľaháme. Bielky vyšľaháme do tuha, primiešame k nim žĺtkovú masu a už len jemne vmiešame múku s kakaom. Do vymastenej formy vlejeme čokoládovú hmotu na korpus a upečieme pri teplote 160 °C 35–40 minút.

  2. 2

    Čokoládový krém: Do teplej smotany na šľahanie dáme nalámanú čokoládu a necháme ju rozpustiť. Odložíme do chladničky do druhého dňa. Na druhý deň vychladenú čokoládovú smotanu vyšľaháme dotuha.

  3. 3

    Korpus rozrežeme na tri časti. Spodnú natrieme krémom, do neho povtláčame celé mrazené maliny a zopakujeme na druhej časti rozrezaného korpusu. Tretiu časť korpusu dáme navrch a celú ju potrieme zvyšným krémom.

  4. 4

    Čokoládová poleva: Čokoládu rozpustíme vo vodnom kúpeli spolu s olejom. Polevou tortu polejeme a ozdobíme malinami.

Diskusia k receptu

3sandra3
Super torta , moja obľúbená kombinácia - čokoláda a maliny. Dakujem za recept. Odkladám si a vyskúšam.
evanaaa
Krásna, chutná, malinovočkoládová, čo viac si už asi priať - len to, aby sa mi objavil aspoň jeden kúsok predomnou :)))
movin
Na obrázku krásna ale keď som to urobila doma presne podľa receptu tak sa ani náhodou na ňu nepodobala. Náhodou sa v recepte nezabudlo na prášok do pečiva? Len škoda, že som si to nevšimla pred pečením...po ňom bolo už neskoro....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia