Základný recept na vanilkové muffiny videorecept

silvia16 - fotkasilvia16, 24. marca 2020

Hľadala som jednoduchý ale dobrý recept na vanilkové muffiny a našla som. Chcela som sa s ním podeliť s vami.

12
porcií
10 minút
príprava
22 minút
na 170 °C
Základný recept na vanilkové muffiny (videorecept)
Foto: silvia16

Suroviny

125 g
125 g
125 g
1 a 1/2 ČL
1/4 ČL
2 ks väčšie
1 a 1/2 PL
1/2 ČL




Postup

  1. 1

    Preosejeme si múku, prášok do pečiva a sódu bikarbónu. Pridáme práškový cukor, maslo izbovej teploty (pozri si video ak chces vidieť, ako by mala vyzerať konzistencia masla izbovej teploty - ak bude príliš studené, tvrdé, cesto sa dobre nevymieša. Ak je príliš teplé, tak muffinky spadnú po ochladnutí). Pridáme vajcia a vymiešame.

    Základný recept na vanilkové muffiny (videorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Suroviny vymiešame. Začnite pomaly, potom pridajte otáčky a mixujte okolo minúty. Spomaľte a pridajte mlieko s vanilkovou arómou. Znovu pridajte otáčky a mixujte ďalších 30 až 60 sekúnd. Dokopy mixujte minútu a pol až dve minúty.

  3. 3

    Je dôležité, aby ste cesto nepremiešali príliš dlho, lebo vám muffiny spadnú. Alebo príliš krátko, lebo muffiny budú príliš vysoké a mastné.

  4. 4

    Vložte košíčky do formy na muffiny a naplňte ich cestom so dvoch tretín.

    Základný recept na vanilkové muffiny (videorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pečieme 22 minút v rúre rozohriatej na 170 °C.

    Základný recept na vanilkové muffiny (videorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ozdobíme svojím obľúbeným krémom. Čoskoro pridám videorecept na krém, ktorý som vyskúšala ja.

Diskusia k receptu

viera1
Vidím recept na cupcakes,nie na muffiny.Rozdiel je v tom,že o.i. do muffin nejde cukor,pridávajú sa do cesta orechy,ovocie,zelenina a nie sú sladké.Cupcakes sú zdobené na povrchu,sú sladké a je to v podstate tortové cesto,muffiny sú z liateho cesta.
silvia16
@viera1 (25.3.2020 07:46)

Viera ani nevieš ako veľmi som chcela napísať Cupcakes, ale v slovenčine som toto slovíčko nikde na internete nenašla. Pýtala som sa známych či robia rozdiel medzi muffinami a Cupcakes a povedali mi že nie. Áno tento recept je na Cupcakes. He toto slovíčko uznané v slovenskom jazyku? Ďakujem za koment.
evanaaa
Máš ich pekné vzhľadovo, iste aj chutné. Ja mám vanilkovú pastu, tá by zintenzívnila chuť.... mohla si dať aj vanilkový cukor (nie vanilínový), ak už vanilkové.....ale aj tak by som aspoň jeden ochutnala.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia