Kuracie nugetky
Kuracie nugetky

Kuracie rozmarínové nugetky v cornflakes fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 18. marca 2020
Kuracie rozmarínové nugetky v cornflakes (fotorecept)
Foto: cesminaz

Obľúbené nugetky môjho staršieho syna :-) Vďaka rozmarínu dostane mäso príjemnú chuť a vďaka cornflakes budú nugetky chrumkavé! Je to výborná rýchlovka, ktorú obľubujú Zobraziť celý popisObľúbené nugetky môjho staršieho syna :-) Vďaka rozmarínu dostane mäso príjemnú chuť a vďaka cornflakes budú nugetky chrumkavé! Je to výborná rýchlovka, ktorú obľubujú najmä deti.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/01/rozmarinove-kuracie-nugetky-v-cornflakes.html?m=1

25-30 minút
príprava

Suroviny

 (alebo kuracie prsia)
Na obalenie:
 (cornflakes)
 čerstvý
Na vyprážanie:
podľa potreby




Postup

  1. 1

    V tomto recepte neudávam množstvá, lebo tie si každý upraví podľa počtu stravníkov. Kľudne môžte použiť buď kuracie prsia alebo horné vykostené stehná. Ja použijem raz prsia raz stehná, podľa toho, čo mám práve doma :-) Teraz som použila vykostené stehná, a každé z nich som pokrájala na 3-4 tenšie kúsky. Takže mi tentoraz z tých troch stehien vyšlo 11 ks nugetiek. Ďalej potrebujeme celkom obyčajné cornflakes (kukuričné lupienky), ktoré si rukou rozdrvíme. Rozmarín je najlepšie použiť čerstvý, dá lepšiu chuť, než sušený. Ja dávam 1 veľkú vetvičku, z ktorej lístočky pokrájam a vmiešam do rozmiešaného vajíčka.

    Kuracie rozmarínové nugetky v cornflakes (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kúsky mäsa osolíme a následne klasickým spôsobom obalíme - v poradí hladká múka, vajíčko a cornflakes. Nakoniec už len vysmažíme v oleji z oboch strán. Keď robíte zo stehien, treba trocha pomalšie piecť alebo o pár minút dlhšie než keď robíte z pŕs. Alebo kľudne môžte piecť aj zakryté pokrievkou.

    Kuracie rozmarínové nugetky v cornflakes (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Podávať k tomu môžte podľa chuti ryžu, zemiaky alebo aj pyré a nejaký chutný dip k tomu :-) Alebo si kľudne môžte spraviť aj domáci burger so šalátom a majonézou či tatárskou omáčkou ;-D Prajem dobrú chuť!

    Kuracie rozmarínové nugetky v cornflakes (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

haji
Rychlý, chutný receptík, tvoj syn vie čo je dobré! Krásné pozdravení a přání zdraví všem!! milá Cesmínko! Také jsem ráda, že tě tu vidím.
izabella929
@cesminaz , rozmarín je bylinka, ktorá sa veľmi rada kamaráti s mäsom...mám veľa receptov v ktorých som použila rozmarín a výborná vec, len treba pridávať s mierou, lebo je dosť intenzívna..inak je to krásne chrumkavý recept..veľa zdravia tebe aj tvojej rodinke..)
cesminaz
Milá @Haji dakujem ti pekne za komentár aj za prianie :-) Prajem aj ja tebe a tvojim blízkym vela zdravia. Treba byť obozretný a myslieť pozitívne :-) Pozdravujem! @Izabelka milá dakujem ti za tvoj milý komentík a nahliadnutie :-) Pozdravujem a prajem tiež vela zdravia tebe aj tvojim blízkym!
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia