Tvarohová torta
Tvarohová torta

Svieža vitacitová torta

teri91 - fotkateri91, 1. marca 2020
Svieža vitacitová torta
Foto: teri91

Inšpirovala som sa viacerými receptami a vyskladala som si vlastný recept na vitacitovú tortu. Vďaka veľkej vrstve krému je veľmi svieža. Tortička je Zobraziť celý popisInšpirovala som sa viacerými receptami a vyskladala som si vlastný recept na vitacitovú tortu. Vďaka veľkej vrstve krému je veľmi svieža. Tortička je veľmi nenáročná na prípravu. Dúfam, že bude chutiť aj vám :)

12
porcií
60 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 ks
5 PL
150 g
120 g
Krém:
250 g
1 bal.
1 bal.
2 bal.
Poleva:
2 bal.
1 bal.
500 ml




Postup

  1. 1

    Vaječné bielky vyšľaháme spolu s cukrom na tuhý sneh. Postupne zašľaháme žĺtky a olej.

  2. 2

    Do preosiatej múky pridávame po častiach snehovú zmes. Jemne premiešame a vzniknuté cesto nalejeme do formy (priemer 24 cm) vyloženej papierom na pečenie.

  3. 3

    Cesto pečieme na 180 °C približne 20 minút (občas skontrolujeme špajdľou).

  4. 4

    Kým sa pečie korpus, pripravíme si krém. Najskôr vyšľaháme šľahačkovú smotanu.

  5. 5

    Pridáme 2 balenia vanilínového cukru, kyslú smotanu a nakoniec aj tvaroh. Miešame až dokým nezmiznú všetky hrudky.

  6. 6

    Na vychladnutý upečený korpus navrstvíme tvarohový krém.

  7. 7

    Ďalej si pripravíme polevu. Pol litra vody spolu s pudingovým práškom a vitacitmi privedieme do varu a miešame. Varíme do zhustnutia ako klasický puding.

  8. 8

    Polevu necháme vychladnúť.

  9. 9

    Vychladnutú polevu nalejeme na krém a tortu uložíme do chladničky, najlepšie na noc.

  10. 10

    Ráno už len nakrájame a servírujeme :)

    Svieža vitacitová torta - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Fajn receptík, vydarená torta, pěkná fota. Obdivuji, že ti plnka hezky ztuhla. Jsi šikulka!
1x teri91
teri91
@brcko (3.3.2020 21:30)

Áno. Ja odporúčam zakombinovať aj čerstvé ovocie. Fantázii sa medze nekladú :)
marienka44
Aj ja chválim, dokonca bola uverejnená v piatkovej prílohe Pravdy.
Všetky suroviny mám doma,okrem vitacitu. Keďže teraz nechodím do obchodu, čím to môžem nahradiť? Tortové želé červené mám doma, to sa tiež varí vo vode. h
Kde dostť kúpiť Vitacit malinový? Prípadne vnučka by mi kúpila. Ďakujem za odpoveď.
1x cuketa
marienka44
Čím sa dá nahradiť Vitacit? Môžem použiť tortové želé červené? Neviem, kde sa kupuje Vitacit a teraz nevychádzam z domu pre koronu. :-(
marienka44
Torta je hotová: cesto je hutné, lebo je bez kypriaceho prášku, bez prídavku vody a s hladkou múkou. Do tvaroh. plnky som dala Smetafix, aj ta je nestabilná. Málo sladká, hoci som okrem 2vanil. cukrov dala este navyše práškový cukor asi 3 KL, dokonca pred poliatím s tortovým žellé (nemám Vitacit) som celúplochu pocukrovala cez sitko prášk. cukrom.
Obyčajne sarobí krehké cesto na takéto múčniky,predpečie sa a ptom sa vyleje do formy tvaroh.plnka a znovu sa pečie.
marienka44
K bodu č.2:
Ja a iste aj ostatní pridávame opačne, preosiatu múku do vaječnej alebo bielkovej zmesi aspoň na 3-krát. Rotačným pohybom jemne zapracujeme múku, cesto špachtlou len jemne obraciame.
Ty dávaš do 120 g hladkej múky po častiach vaječnú zmes,
Prečtuduj si vynikajúce fotorecepty od Izabella929, aj ona pridáva múku k vaj. zmesi.
 varecha.pravda.sk/profil/izabella929...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia