Škoricový zákusok
Škoricový zákusok

Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 29. februára 2020
Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept)
Foto: Izabella929

Víkendový zákusok, tentoraz škoricové rezy. Do krému som uložila želé piškóty s bielou čokoládou.

18
porcií
60 minút
príprava
2x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto (2x):
4 ks
4 PL
4 PL
1 PL
na špic noža
1 PL
Krém:
600 ml
7 PL
1 bal.
100 g
150 g
1 bal
2 PL
Na vrch:
200 g
1 kocka
Okrem toho:
3 PL (na potretie)
100 ml
2,5 bal.




Postup

  1. 1

    Cesto: Celé vajcia s cukrom som vymiešala do peny, počas miešania som pridala do cesta hruškovicu.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva, sódu a škoricu som zmiešala a preosiala na trikrát do vaječnej peny a opatrne vareškou vmiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala. Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a piekla som 10 minút. Takto som pripravila aj druhý korpus. Upečené korpusy som nechala chladiť na mriežke. Kožu som stiahla ešte za horúca a zabudla som fotiť.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Krém: Pokiaľ sa korpusy chladili, do mlieka som dala krupicu a vanilkový cukor a uvarila som hustú kašu, ktorú som i s rajnicou ponorila do studenej vody a vychladila.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Vymiešala som maslo s cukrom do peny, po lyžici som pridávala už vopred vyšľahanú uvarenú a vychladnutú krupicovú kašu a pridala som čokoládový likér.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Napokon som do krému pridala 1 balík škoricového cukru a zamiešala. Krém som rozdelila na dve časti.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na podnos som dala prvý korpus. Natrela som ho horúcim lekvárom.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na lekvár som rozotrela polovicu krému.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Pripravila som si sirup a piškóty. Piškóty sú plnené jahodovým a marhuľovým želé a potiahnuté bielou čokoládou.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Piškóty som postupne namáčala stranou bez čokolády v sirupe a ukladala vedľa seba na krém.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Na piškóty som natrela druhú polovicu krému.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Zakryla som druhým korpusom. Koláč som uložila do chladničky na 3 hodiny a až potom keď krém stuhol, som ho zaťažila 3 kg cukru a nechala v chlade celú noc..

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Druhý deň som pripravila čokoládovú polevu, koláč som poliala a dala stuhnúť do chladničky.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Krájala som ho horúcim nožom. Nôž musí byť poriadne horúci, lebo musí prekrojiť aj bielu čokoládu na piškótach. Je to veľmi chutný škoricový zákusok. Prajem vám dobrú chuť.

    Škoricové rezy so želé piškótami v bielej čokoláde (fotorecept) - obrázok 13

Diskusia k receptu

haji
Pěkný receptík, suroviny, postup, vychytávky - krásná práce - nezaměnitelná, včetně fotografií. Milá Izi, díky za sdílení, jsi velmi šikovná, pilná, inspirativní. Zajímavá je hruškovice do těsta, čoko likér do krému se skořicí, hmmm S radostí bych dala testovací vzoreček. Máš můj obdiv, nakrájet takové rezy, kde je piškot s želé, to je víc než kumšt! Přeji krásnou sobotu a Požehnanou neděli, milá Izi!
adnil
Dobrý deň, môžem sa opýtať na tie piškóty? Uvádzate, že sú marhuľové a jahodové, no na obale sú nakreslené banánové. Akej sú príchute tieto s bielou čokoládou? Rezy sú krásne. Ďakujem za odpoveď.
izabella929
@haji (29.2.2020 14:05)
Milá haji, vystihla si vo svojom komentári všetko k tomu zákusku.Dlho som čakala na dodanie týchto piškót, hoci sa vyrábajú v Česku, niet ich v bielej čokoláde nikde v obchode..iba jeden internetový obchod ich ponúkal a mesiac som čakala na dodanie..len som si sama vymyslela, že keď ich predávajú v tmavej prečo by nemohol byť v bielej..máš pravdu, tá čokoláda sa ťažko krája v zákusku a nie vždy sa podarí bez poškodenia prekrojiť..vidieť aj na foto..Ďakujem pekne za pochvalu, nakoniec sú tu aj šikovnejšie žienky ako som ja..Vďaka za komentár a prejem požehnanú nedeľu aj tebe..)
izabella929
@adnil (29.2.2020 14:13)

Je to možné že boli banánové,,,objednala som marhuľove a ani som sa pri dodaní moc tým netrápila,skôr na trápila tvrdosť bielej čokolády,lebo s tým sa ťažko v zákusku bez poškodenia bojuje,,,zrejme poslali aké mali,áno obal už nemám aby som na to pozrela...v ponuke boli len dva druhy ..musím pohľadať faktúru,,,ďakujem pekne za komentár..
elenas
Krásny zákusok, s piškotami vyzerá veľmi zaujímavo.
julica
Mám otázku, čo spraví v ceste tá hruškovica? ako kypridlo?
mata3636
Hmmm, ten škoricový krém musí byť zaujímavý. A všetko dokopy, dobrota
izabella929
@julica (1.3.2020 22:24)
Skôr som pridala , aby som škoricu vyzdvihla v zákusku, lepšie vždy ako voda..hruškovica a škorica pasujú k sebe..ďakujem pekne za komentár
izabella929
@sonulienka (2.3.2020 10:41)
Tento som si sama vymyslela, nikde som nehľadala recept aby som do neho zakomponovala želé piškóty..ďakujem pekne za komentár..




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia