Plnená bravčová krkovička
Plnená bravčová krkovička

Taká obyčajná krkovička fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 24. februára 2020
Taká obyčajná krkovička (fotorecept)
Foto: Kvakac

Pretože ide pôst, tak nech si ešte trochu pomaškrtíme.

5
porcií
30 minút
príprava
180 minút
na 160 - 200 °C

Suroviny

1200 g
1 KL
5 strúčikov
Na plnku:
3 krajce, starší (alebo rožky)
150 g ostrá, čerstvá
150 g
3 ks
1 ks veľká
100 ml
4 strúčiky
2 PL
2 PL čerstvá
Na potretie mäsa:
3 PL (z pečenia)
1 KL
1 PL
1 PL
1 KL
1/2 KL




Postup

  1. 1

    Ako prvé podusíme na troche oleja pokrájanú cibuľu do červena a na zaver pridáme strúhaný cesnak. Ja som mal slaninu, ktorú bolo treba minúť. Tá tam nemusí byť. Necháme vychladnúť.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Zmiešame všetky suroviny na plnku plus opraženú cibuľu. Vajcia dáme na krajec chleba alebo rožok jedno vajce.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Krkovičku narežeme a vytvoríme kapsu, ktorú naplníme plnkou. Ak vám zvýši plnka, tak dajte do sáčku, uzavrite a uvarte vo vode.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Uzavrieme, aby plnka ostala dnu počas pečenia. Mäso dobre osolíme a posypeme rascou a strúhaným cesnakom. Dáme do hrnca a podlejeme vodou. Hrniec zakryjeme, vložíme do rúry na dve a pol hodiny a pečieme pri 160 °C domäkka. Čas a teplotu prispôsobte vlastnej rúre. Potom si zarobíme zmes na potretie mäsa a ňou výdatne potrieme mäso a bez zakrytia dáme späť do rúry na 30 minút zapiecť do červena pri teplote 200 °C.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Po tejto dobe mi ostala takáto nádhera ani zaostriť som nemohol, jednak to bolo horúce a foťák tiež slintal od vône.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Necháme trochu ochladnúť a môžeme krájať. Zle sa krájalo, lebo mäso bolo mäkké ako vatička.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Nejakú prílohu k tomu a hrče za ušami.

    Taká obyčajná krkovička (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Aj mně by "hrčalo" za ušami, jen takovou dobrotu mít na talíři před sebou! Krásný receptík, ještě hezčí fotečky!
jofolit
Moje nervy - čert mi bol dlžný sem nazerať. Normálne sa mi zatavil dych. To musí byť dobrota. Si provokater vieš o tom? Takto na večer to sem zavesiť.
kvakac
@haji (24.2.2020 17:52)

Vďaka za koment. Máš pravdu na tanieri je to najlepšie. Mizlo to rýchlostou blesku. Od stredy už budeme jesť suché slíže, alebo holú ryžu. Brŕ to je predstava.
haji
@kvakac (24.2.2020 18:34)
Také se mi stane, že někdo spapá masíčko a ryža, těstovina /príloha/ ostane. No nic, šup se zbytkem do sáčku a na mrazák. V nouzi nejvyšší, kdy se mi nechce vařit přílohu, jako když najdeš.
radost
och
ty šikovné vareškové božie dietko
krkovička je najchutnejšie svinské mäsko
a tys to ešte vyšperkoval
u nás doma by sa každý s chuťou naládoval..
vivat @kvakac
sracz
Holofojtoš, poddžubovač, provokatér! ... a za tým si stojím! Ja Ti dám, Kvákač kamarát, vraj "taká obyčajná krkovička"! Teba do vyhnanstva v Senegale, alebo tu za more, kde som poctivú, aspoň trojkilovú krkovičku nevidel už 16. rok. Je to najlahodnejšie, najvoňavejšie, najpôvabnejšie a tým pádom aj najsamlepšejšie mäsko pod Slnkom. No pochvali, obdiv a uznanie za "podhotovku" máš aj odo mňa po zásluhách! Delo del Prala, hepro čaládis!
olinecka
Tak toto je veľká dobrota, nečuduj sa že slinta aj foťák. Občas aj mne slinta, keď robím foto. Chválim,krkovička u nás v obľube.
kvakac
@sracz (25.2.2020 02:32)

Vďaka za koment. Vždy sa s chuti zasmejem na tvojich komentoch. Tomu ja hovorím človek plný optimizmu a radosti zo života. Bodaj by nás bolo veľa takých ľudí.
sovka62
Jejdanenky, poctivy kusisko masa, perfektne pripraveny, oci mi vyliezaju z jamiek. Za toto risknem aj naslednu nevolnost, stoji to za to.
terinka55
Krása pre oko, pohladenie pre brucho. Človeče, vieš Ty poriadne “vyhecovať”. To musela byť bašta.
2x kvakac a haji
kvakac
@sovka62 (25.2.2020 17:08)

Vďaka za koment. To musí byť ťažké odolať, keď človeku niečo chutí a nemôže si dať pre zdravotný stav. Našťastie ja ešte nemám takéto potiaže.
oslancan
Čo už pridať k takým komentárom. Ako som som začal navštevovať varechu, tak navidomoči priberám. Ale neskús takú lahôdku. Ach môj Bože....super dobrota.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia