Pohánkové rizoto
Pohánkové rizoto

Pohánkové rizoto s marinovaným lososom

siuuu - fotkasiuuu, 23. februára 2020
Pohánkové rizoto s marinovaným lososom
Foto: siuuu

Mne pohánka chutí, tak som ju dnes urobila na spôsob krémového risotta k marinovanému lososovi.

2
porcie
10 minút
príprava
12-15 minút
tepelná úprava

Suroviny

160-180 g (krúpky)
podľa potreby
1/2 ČL
2 PL
1 ks (alebo cibuľa)
1-2 strúčiky
1-2 PL (alebo mascarpone)
1 plátok
podľa chuti (strúhaný)
1 dl (nemusí byť)
Marinovaný losos:
2 porcie
2 PL
1/2 citróna
podľa chuti
podľa chuti (tymian, bazalka, kôpor)
1-2 strúčiky




Postup

  1. 1

    Najskôr je potrebné namarinovať lososa (marinuje sa 3-5 hodín): Zmiešame olivový olej, citrónovú šťavu, soľ, korenie, posekané bylinky a cesnak a zmesou natrieme lososa a zabaleného vo fólii alebo vo vhodnej nádobe marinujeme v chladničke.

  2. 2

    Pohánku prepláchneme a v osolenej vode (ja zvyknem miešať vodu s vínom v pomere 1:2 alebo 1:1 ) uvaríme do mäkka (cca 12-15 minút).

  3. 3

    Na oleji orestujeme nadrobno pokrájanú šalotku a cesnak, pridáme uvarenú pohánku, preherejeme, pridáme créme fraiche alebo mascarpone, premiešame, aby sa syr rozpustil, pridáme strúhaný parmezán, premiešame a nakoniec pridáme maslo, premiešame aby sa maslo rozpustilo. V prípade potreby dochutíme soľou a korením, vmiešame posekanú čerstvú vňať alebo bazalku (zabudla som uviesť do surovín) a teplé podávame buď ako samostatné jedlo alebo ako prílohu k mäsu, rybe či zelenine.

  4. 4

    Lososa iba klasicky orestujeme na kvapke olivového oleja alebo na masle.

Diskusia k receptu

farbuska
Pohánku mám rada a často ju používam. Najviac ako raňajkovú kašu v rôznych variáciách, ale aj na slano ako prílohu. Tvoj recept sa mi veľmi páči a rada ho vyskúšam. Ďakujem za nový pohánkový námet do mojej kuchyne.
2x siuuu a haji
siuuu
@farbuska (23.2.2020 19:40)

Aj ja ju mám rada - zajtra ju chcem na raňajky urobiť zasa na sladko ;-)
1x haji
haji
Moc pěkný a chutný receptík, nadělala jsi mi chutě!
1x siuuu
siuuu
@haji (24.2.2020 13:23)

Ďakujem ... veru som si pochutila, bolo to výborné.
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia