Pizza koláče
Pizza koláče

Pizza kornútiky fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 20. februára 2020
Pizza kornútiky (fotorecept)
Foto: olinecka

Jemné cesto z kyslej smotany dodáva úžasnú chuť. Myslela som si, že tento recept nepridám, ale skúsim.

32
porcií
40 minút
príprava
25-30 minút
na 200 °C

Suroviny

600 g
200 ml vlažné
200 ml
1 bal.
2 ČL
1 PL
100 g rozpustené
podľa potreby
podľa chuti
250 g
250 g nastrúhany
podľa chuti
1 konzerva
1 ks (na potretie cesta) + 1 PL mlieka)




Postup

  1. 1

    Suroviny na cesto.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 1
  2. 2

    Do vlažného mlieka dáme 1 PL cukru a 1 PL múky, rozdrobíme droždie a necháme nakysnúť kvások. Múku preosejeme do väčšej misy, pridáme soľ, kyslú smotanu, rozpustené maslo, kvások.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 2
  3. 3

    Vypracujeme hladké cesto, ktoré dáme na teplé miesto vykysnúť.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 3
  4. 4

    Vykysnuté cesto preložíme na pomúčenú pracovnú dosku.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 4
  5. 5

    Rozdelíme na 8 rovnakých bochníkov.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 5
  6. 6

    Pripravíme suroviny na plnku. Kečup, pizza korenie a oregano nasekané na drobno premiešame. Šunku pokrájame na malé prúžky, syr nastrúhame.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 6
  7. 7

    Každý bochník rozvaľkáme do kruhu, rozkrojíme na štyri časti, potrieme ochuteným kečupom, dáme trocha šunky, kukuricu, syr. Zrolujeme do tvaru kornútika, viď foto.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 7
  8. 8

    Cesto zľahka pritlačíme, aby sa kornútiky neotvárali. Plech 30x40 cm vyložíme papierom a poukladáme pripravené kornútiky necháme na plechu trocha nakysnúť. Potrieme rozšľahaným vajíčkom, do ktorého dáme 1 PL mlieka.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 8
  9. 9

    Rúru predhrejeme na 200 stupňov a pečieme 25- 30 minút do zlatista. A máme dobrý obed, večeru na stole. Dobrú chuť.

    Pizza kornútiky (fotorecept)  - obrázok 9

Diskusia k receptu

finczi
Mne sa recept páči, uložila som si do KK a príležitostne skúsim. Určite veľmi chutné jedlo. Ďakujem za tip, pekný deň!
kvakac
Ideme do prírody v sobotu, tak som vyslovil prosbu či ich nespravíme na cestu. To som vyslovil, len tak mimochodom a viac som sa nezaujímal o to. A čo poznám svoju rodinu tak viem že budu. Vďaka za recept.
olinecka
@majkahra (20.2.2020 21:38)

Na obed vyborna kombinácia s mliečnu polievkou u nás včera šošovicová a kornutiky. Pekný deň.
1x haji
olinecka
Naozaj vhodné na výlety do školy, cesty, neoľutujete, napíš ako sa podarili, ale tam nie je čo, pokaziť.
1x haji
haji
Pěkný receptík, suroivny, postup i fotečky! Praktická dobrota, jsi šikulka, milá @olinecka !
haji
@kvakac (21.2.2020 06:39)
Máš to dobře zařízené, milý @kvakac , vyslovíš a je splněné. Kdo umí, ten umí! Ať se vám sobotní výlet vydaří a všem chutná!
haji
@tonicka53 (21.2.2020 15:43)
Na fotu je velké máslo, ale podle mě by to bylo do těsta moc. Uvidíme, autorka jistě máslo v surovinách doladí.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia