Linecké košíčky
Linecké košíčky

Linecké košíčky s jablkovou plnkou a mascarpone krémom

Michal Lukačovič a Filip Bukový
z wellness hotela Diplomat**** v Rajeckých Tepliciach, 18. februára 2020
Linecké košíčky s jablkovou plnkou a mascarpone krémom
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc
40 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
120 g
200 g
1 ks
50 g
z 1 citróna
Plnka:
2 ks
150 g
100 ml
Krém:
250 g
10 g
80 g




Postup

  1. 1

    Z masla, múky, práškového cukru, vajca a nastrúhanej citrónovej kôry pripravíme cesto, ktorým vystelieme formičky na košíčky. Pečieme 12 minút pri 180 °C.

  2. 2

    Z cukru pripravíme karamel, pridáme smotanu, odvaríme, pridáme maslo a očistené nakrájané jablká. Necháme vychladnúť a zmesou naplníme vychladnuté upečené košíčky.

  3. 3

    Mascarpone vyšľaháme spolu s medom, so škoricou a krém nastriekame navrch košíčkov. Dozdobíme ovocím.

Diskusia k receptu

rika111
Pekný deň, chýba mi aspoň približný počet košíčkov, ktoré z tejto dávky dokážem upiecť a v bode 2 - čo znamená slovo ODVARIŤ a chýba vám tam množstvo masla.
Zaujíma ma to preto lebo zákusok chcem v sobotu urobiť. Za odpovede vopred ďakujem.
siuuu
@rika111 (18.2.2020 16:23)

Odvariť bude zrejme zredukovať (odpariť časť hmoty). Mne z polovičnej dávky cesta vyjde zhruba 7-8 košíčkov priemeru 5,5 cm - záleží od hrúbky cesta vtlačeného do formičiek. Toho masla nebude treba veľa, keďže sa karamelom majú iba obaliť jablká - ja by som dala plátok hrubý cca 0,5 cm. Dúfam, že aspoň trochu som Vám pomohla.
redakcia
@rika111 (18.2.2020 16:23)

Odpoveď jedného z kuchárov: Odvariť znamená po pridaní smotany rozpustiť karamel. Pridáme 50 g masla. Počet košíčkov závisí od veľkosti použitých formičiek, v našom prípade to bolo 8 kusov.
1x siuuu
rika111
@siuuu (18.2.2020 15:57)

Pekný deň, tie vaše košíčky tiež vyzerajú exkluzívne. Ak mi zostanú bielky vyskúšam aj so snehom.
1x haji