Mangová zmrzlina
Mangová zmrzlina

Mangová zmrzlina pre amatérov fotorecept

2010 - bez fotky2010, 2. februára 2020
Mangová zmrzlina pre amatérov (fotorecept)
Foto: 2010

Toto je asi jeden z najjednoduchších receptov na ovocnú zmrzlinu. Len tri suroviny.

10 minút
príprava

Suroviny





Postup

  1. 1

    Nájdeme zrelé mango, čo je teraz veľmi ľahké, lebo je v sezóne. Mango nemusí mať takú peknú farbu ako to moje, ale nemôže byť tvrdé ako betón a hlavne musí voňať.

    Mangová zmrzlina pre amatérov (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mango ošúpeme, vykôstkujeme a nakrájame na kocky, banán nakrájame na plátky.

  3. 3

    Mangové kocky a banánove plátky dáme v jednej vrstve na plech tak, aby sa nepolepili. Nezakryté dáme do mrazničky. Tento rýchly spôsob mrazenia sa volá flash freezing.

    Mangová zmrzlina pre amatérov (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Zmrazené ovocie vyberieme, dáme do mixéra, mixujeme a pridávame kokosové mlieko ( z chladničky), podľa toho, akú chceme mať konzistenciu, párkrát treba prestať a posunúť neposekané kocky, alebo ich nechať, keď máte radšej zmrzlinu s kúskami ovocia. Podľa chuti prizdobíme, ja som dal na hrubo posekané orechy a marakuju susedovu z plota.

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept na zmrzlinu, jen co je pravda! Mít vyzrálé mango je nejspíš v tomto případě k nezaplacení. Krásné foto, nadělal jsi mi chutě.
marikafil
ja robievam z mrazených jahôd, ale nabudúce skúsim pridať to kokosové mlieko. vďaka za tip!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia