Tvarohový zákusok
Tvarohový zákusok

Tvarohovo-pomarančové rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 2. februára 2020
Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept)
Foto: Izabella929

Tento zákusok som si vymyslela sama. Sú to dva biele piškótové korpusy s tvarohovým krémom, do ktorého som nastrúhala pomarančovú kôru. Všetko som Zobraziť celý popisTento zákusok som si vymyslela sama. Sú to dva biele piškótové korpusy s tvarohovým krémom, do ktorého som nastrúhala pomarančovú kôru. Všetko som prepojila s dlhými detskými piškótami.

20
porcií
50 minút
príprava
2x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto I:
5 ks
120 g
150 g
1 KL
na špic noža
Cesto II:
4 ks
100 g
120 g
1 KL
na špic noža
Krém:
400 ml
5 PL
100 g
250 g
500 g
1 ks (šťava aj kôra)
Na vrch:
200 g
1 PL
1 PL
1 a 1/2 PL pochúťková
Okrem toho:
200 ml (na máčanie)
4 PL
3 bal.




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala postupne do cesta a opatrne vmiešala. Plech 27x37 cm som vystlala papierom na pečenie, cesto som vyliala a zarovnala.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a korpus som piekla 10 minút. Rovnako som pripravila aj druhý korpus. Oba upečené korpusy som nechala chladiť na mriežke.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pripravila som si krém. V mlieku som rozmiešala detskú krupicu a uvarila som hustú kašu. Nádobu s kašou som ihneď vložila do studenej vody a vychladila. Maslo s cukrom som vymiešala do peny.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Postupne po lyžici som pridávala vychladnutú kašu a vyšľahala.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pridala som tvaroh a opäť premiešala.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Napokon som do krému nastrúhala pomarančovú kôru a primiešala aj pomarančovú šťavu.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Krém som rozdelila na dve rovnaké časti.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pripravila som si piškóty a pomarančový sirup.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Korpus z 5 vajec som uložila na podnos a natrela horúcim marhuľovým lekvárom.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na lekvár som natrela polovicu krému.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Na krém som uložila na stojato detské piškóty namáčané v pomarančovom sirupe.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Na detské piškóty som navrstvila druhú polovicu krému.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Navrch som položila druhý korpus (zo 4 vajec). Takto čiastočne dokončený zákusok som uložila na 3 hodiny do chladničky. Až potom som ho zaťažila a nechala do druhého dňa v chladničke.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Druhý deň som pripravila čokoládovú polevu, koláč som poliala a upravila hrebeňovou stierkou.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 15
  16. 16

    Po stuhnutí som ho krájala horúcim mokrým nožom na rezy. Prajem vám dobrú chuť.

    Tvarohovo-pomarančové rezy (fotorecept) - obrázok 16

Diskusia k receptu

martamm
Izabellka, Tvoj "rukopis" je nezamenitelny, kazdy kolacik je sperk pre oko, aj chutove bunky, coskoro budeme mat velke rodinne stretnutie, myslim, ze tymto kolacikom si dostatocne uctim hosti :)))
finczi
Každý víkend sa teším, čo zaujímavé predstavíte. Tento zákusok je taktiež krásny a podľa surovín isto veľmi chutný. Nádhera : )
izabella929
@finczi (2.2.2020 11:06)
No teraz som meškala a už som myslela, že tu ani nestihnem,mám problémy s počítačom..ale podarilo sa...je to veľmi jednoduchý zákusok s piškótami a krém je super s pomarančom..ďakujem pekne za komentár.-)
radost
Dnes magický dátum
02.02.2020
odpredu odzadu rovnako
ešte takýto magický zákusok
a HROMNICE v pohode
pozdravujem sladkú včielku..
haji
Hurá, může být neděle se vším všudy, tedy s rezmi od tebe, milá Izi! Opět krásná práce, postup i fota. Oh, mít tak kousek těchto kouzelných pomarančových rezov ke kafíčku, hmm
Požehnanou neděli, milá Izi!! A přeji ať se potíže s pc vyřeší, je to vždy velmi nepříjemné. Držím pěsti!!
izabella929
@radost (2.2.2020 12:34)
Krásne si to napísala...ten dátum som si ani takto neuvedomila..ďakujem pekne za pozdrav a prajem krásny zbytok nedele a Hromníc..ďakujem pekne za komentár..)
terinka55
Vyzerajú krásne. Vyšantila si sa. Ale, to Ty vždy, aby bol výsledok dokonalý.
Si ozaj veľmi šikovná.
1x haji
siuuu
Opäť krásny a isto aj chutný receptík. S radosťou by som kúsok ochutnala.
1x haji
izabella929
@haji (2.2.2020 13:05)

Milá haji,keď je všetko spolu a pekne to ladí, je i krásna nedele..)Maj nádherný zbytok nedele a nech sa ti darí.-) Ďakujem pekne za komentár..
1x haji
cima93
Krásne rezy, už sú uložené v kuchárskej knihe, najbližšie vyskúšam
sesil
@izabella929
Tvoje recepty sú inšpiráciou na 1*. Rezy vyskúšam na sobotňajšiu oslavu. Dúfam, že ich nepokazím.
brcko
Musí byť pdp s vínnymm kameňom,,aký to vlastne je???




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia