Bezlepková višňová torta
Bezlepková višňová torta

Bezlepková schwarzwaldská torta

potravinarskavyrobaliana - fotkaPotravinárska výroba Liana, 21. januára 2020. Komerčný recept.
Bezlepková schwarzwaldská torta
Foto: Potravinarskavyrobaliana
12
porcií
70 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus:
200 g
170 g
25 g
4 ks
100 ml vlažná
100 ml
Plnka:
 zavárané, aj so šťavou
 (alebo višne v želé - dostupné na www.lianasro.sk)
450 ml
3 bal.
6-8 PL
50 ml
1 bal.




Postup

  1. 1

    Cesto na korpus pripravíme vyšľahaním bielkov, pridáme cukor a prešľaháme. Následne zašľaháme po jednom žĺtky, postupne pridávame vlažnú vodu a olej. Zľahka vareškou primiešame Cake mix a kakao tmavé. Cesto vylejeme do tortovej formy vystlanej papierom na pečenie a pečieme pri 180 °C 25 minút.

  2. 2

    V 50 ml vody necháme napučať želatínu. V mlieku vyšľaháme šľahačkové potešenie spolu s cukrom. Napučanú želatínu zahrejeme v mikrovlnnej rúre do rozpustenia kryštálikov. Za stáleho šľahania zapracujeme vo vyšľahanej šľahačky.

  3. 3

    Upečený vychladnutý korpus prerežeme na polovicu. Spodný plát potrieme šťavou z višní, natrieme džemom alebo dáme višne v želé, uložíme zopár zaváraných višní a navrstvíme polovicu šľahačkového krému. Priložíme druhý korpus a postup zopakujeme. Vrch torty ozdobíme šľahačkou, višňami a čokoládou.

Diskusia k receptu

používateľ nemá avatar
123
123
krásna tortička, mala som záujem na základe vašich receptov tu na vareche ... kúpiť aj vaše múky, ale žiaľ, cena ma totálne odradila... nie som v tej vašej cenovej kategórii... bezlepka je sama o sebe drahá... keď občas chceme aj nejaký chlebík a pečivko...
1x haji
používateľ nemá avatar
123
123
@Potravin árska výroba Liana (21.1.2020 13:05)

Ďakujem, nevedela som io tom...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia