Hovädzí steak
Hovädzí steak

Hovädzí steak s pečenými zemiakmi a cherry paradajkami

ivkasrecipes - bez fotkyivkasrecipes, 11. januára 2020
Hovädzí steak s pečenými zemiakmi a cherry paradajkami
Foto: ivkasrecipes

Šťavnatý steak na masle a rozmaríne so sladkými cherry paradajkami a ako príloha chrumkavé opekané zemiaky.

2
porcie

Suroviny

Steak:
Príloha:
1 hlavička




Postup

  1. 1

    Umyté zemiaky so šupkou pokrájame na mesiačiky, pokvapkáme olivovým olejom, pridáme korenie na pečené zemiaky a posypeme tymianom. Dáme piecť.

  2. 2

    Kým sa pečú zemiaky pripravíme mäso. Steak z hovädzej sviečkovice potrieme z oboch strán olivovým olejom, ochutíme morskou soľou a čiernym korením. Žiadne iné korenie nepridávame. Umyjeme si cherry paradajky a pripravíme cesnak.

  3. 3

    Na rozpálenú panvicu dáme steak a opekáme z každej strany približne 3 minúty (podľa toho aký chcete). Na panvicu priložíme 1/3 masla, čerstvý rozmarín, cherry paradajky a cesnak. Necháme nech sa všetky chute rozvinú. Roztopeným maslom môžeme steak popolievať.

    Hovädzí steak s pečenými zemiakmi a cherry paradajkami - obrázok 3
  4. 4

    Keď je steak hotový podľa želania, stiahneme panvicu z platničky a prikryjeme alobalom, nech si chvíľu “oddýchne”.

  5. 5

    Steak podávame s pečenými zemiakmi a opečeným cesnakom s cherry paradajkami. Dobrú chuť.

Diskusia k receptu

klukmen
Ja nič , pekný receptík , len raz som sledoval jedného dosť známeho kuchára a on povedal , že steak sa dochucuje po tepelnej úprave , , čo ja viem...




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia