Pečené zemiaky
Pečené zemiaky

Pečené brambory

rubyrom - fotkarubyrom, 7. januára 2020
Pečené brambory
Foto: rubyrom
2
porcie
30 minút
príprava
25-30 minút
na 180-190 °C

Suroviny

6 ks stredne veľké
100-150 g
 jemne strúhaný




Postup

  1. 1

    Syrové brambory oškrábeme, kdo má rád se slupkou řádně vydrhne a slupku nechá. Do brambor uděláme zářezy.

  2. 2

    Česnek (množství podle chuti) prolisujeme a smícháme s oregánem a nožem ještě řádně promneme. Do zářezů dáváme česnekovou směs a kousky slaniny.

  3. 3

    Brambory naskládáme do zapékací mísy, osolíme, opepříme a ještě jemně posypeme oregánem. Zbylou slaninu nasypeme okolo brambor a zapečeme. Tuk není třeba přidávat. Před dokončením posypeme brambory parmazánem. Hotové podáváme se zeleninovým salátem nebo jako přílohu k masu.

Diskusia k receptu

frezia68
To je recept aj pre mňa,práve mi kysne mlieko a zajtra už bude kyslé,tak ďakujem a vyskúšam :-).
vieraa
Zemiaky sú super, je veľa výborných receptov a medzine patrí aj tento jednoduchý
frezia68
@Rubyrom :chcela som dnes podľa Teba,ale nemám syr a vonku je veľká poľadovica.Aj mladí chodia veľmi pozorne,ulice prázdne.Tak som ku kyslému mlieku upiekla zemiaky, tiež fajnotka a možná niekoho inšpirujem.Nič jednoduchšie a lepšie nepoznám.


gordonko
@frezia68 (9.1.2020 11:33)

aj u nás sa pekly brambory na plechu , sice né na plátky ,ale osolené ,okmínované a k tomu tavený syr - samozrejme tiež s kyslím mliekom ....
.... a to najlepšie bolo prichytený branbor o dno pekáče , takový fajnovo upečený do chrumkava
haji
@frezia68 (9.1.2020 11:33)
Též mi zmiznou připečené jako první, haha Máme stejný hrnek!! Zdědila jsem po babičce. Mám už poslední dva, otlučené životem, jsou nejoblíbenější.
@rubyrom vděčný receptík, prudce jedlé foto!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia