Vanilkové rožteky
Vanilkové rožteky

Vanilkové rožteky

simca7769 - fotkasimca7769, 2. januára 2020
Vanilkové rožteky
Foto: Simca7769
12-15 minút
na 180 °C

Suroviny

340 g (studené)
100 g
420 g
160 g mleté
 štipka
Na obalenie:
50 g
50 g




Postup

  1. 1

    Maslo s ostatnými surovinami spracujeme na pevné cesto, ktoré necháme niekoľko hodín v chlade.

  2. 2

    Pred ďalším spracovaním necháme cesto zohriať na izbovú teplotu. Nesmie však úplne zmäknúť.

  3. 3

    Cesto vytvarujeme na šúľok cca 2 cm hrubý a nakrájame na kúsky, ktoré vytvarujeme do rožtekov.

  4. 4

    Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie 12-15 minút na 180 °C. Upečené rožteky obalíme v zmesi práškového a vanilkového cukru.

Diskusia k receptu

marienka44
Pravý vanilkový cukor je najlepší. 1 bal. obsahuje 50 g? Ja tento rok som ich posýpala iba zvrchu cez sitko , aby sa nezlomili pri obalovaní v hlbokom tanieriku. Až po vychladnutí sa majú ukladať do škatule, dózy, aby sa navzájom nepolepili. Ja mám svoj tradičný recept, z mensieho množstva surovín ako tvoj.
používateľ nemá avatar
123
123
každý má svoj recept, a vanilkových rožkov je tu neúrekom... akurát sú tam orechy a tie my nemôžeme...
sharona
@marienka44 (3.1.2020 13:59)
Jasné že tam ide pravý vanilkový cukor, iný ani nepoužívame, vyrábame si ho doma... dcérenka má recept na rožteky odo mňa. (Do veľkého zaváracieho pohára s jemne mletým kryštálovým cukrom pridať vanilkový lusk...prekrojený, vnútro lusku vyškrabkať a primiešať do cukru, uzatvoriť, občas pretrepať a o pár týždňov máte krásny voňavý vanilkový cukor). Balenie van. cukru nemá 50 g, ale tam predsa nie je uvedené že jedno balenie dať, ale 50 g cukru. A pôvodný recept bol z menšieho množstva, ale sme si ho upravili na väčšie, lebo tieto rožteky sú fakt fantastické a bol problém s tým, že do Vianoc sa zjedli :-) S obaľovaním v cukre nie je problém, obaľujeme ešte horúce rovno z plechu, vtedy najlepšie chytí na ne cukor, nelámu sa pri obaľovaní ani sa nezlepia v krabici.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia