Tvarohové slané tyčinky
Tvarohové slané tyčinky

Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 27. decembra 2019

Jednoduché, veľmi chutné tvarohové tyčinky na slano.

5-6
porcií
120 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g
1/2 KL
1 KL
250 g
250 g
1 ks
Navrch:
1 ks
 strúhaný




Postup

  1. 1

    Múku som preosiala, pridala som soľ, prášok do pečiva, maslo, tvaroh a vajce.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Všetko som zmiesila a vypracovala nelepivé cesto, ktoré treba uložiť do chladničky najlepšie na 12 hodín, ale stačí aj 1 hodina. Ja som nechala cesto v chladničke 2 hodiny.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Cesto som rozvaľkala na hrúbku 2 mm a radielkom nakrájala.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Potrela som ho rozšľahaným vajcom.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Posypala strúhaným syrom...

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    ... rascou a morskou hrubozrnnou soľou.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Trošku bude treba trpezlivosť pri prekladaní kúskov na plechy, lebo cesto je tenké, ale dá sa to zvládnuť.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Rúru som nechala zohriať na 180 stupňov C a piekli sa 15minút. Treba dávať pozor, lebo sa veľmi rýchlo upečú. Z tejto dávky som upiekla 5 plechov, nie je toho veľa v konečnej fáze, ale sú neskutočne chrumkavé. Trosku sa zväčšia, lebo cesto obsahuje prášok do pečiva.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Prajem vám dobrú chuť.

    Tvarohové slané chrumkanie nielen na silvestrovskú noc (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Aký tvaroh? klasický hrudkový alebo jemný ?
izabella929
@esi (28.12.2019 07:42)

Na tvarohu vôbec nezáleží..ja som mala hrudkovity ale robila som už aj z jemného a boli tiež výborne...ďakujem pekne za komentár..
izabella929
@mariamka (28.12.2019 09:59)
Pred Vianocami som slané nepiekla, tak som trošku vyskúšala tento recept inak..s bryndzou som už tiež robila a takmer so všetkými syrmi..ďakujem pekne za komentár...
1x surka
martamm
Krasne palicky, ako dlho vydrzia chrumkave? Mam podobny recept od mamy, tie konzumujeme aj po troch tyzdnoch
izabella929
@martamm (28.12.2019 11:22)

Mám ich na stole v dozicke a stále sú chrumkavé,práve preto ich treba vyvalkat na tenko,aby boli chrumkavé...ďakujem pekne za komentár....
mariaklara
až sa mi slinky zbiehajú...receptík uložený...tvoje recepty sú fantastické...:-))
motyka
Krásne sa Ti podarili - nakoniec ako všetko, čo nám ponúkaš na Vareche. Upečiem na Silvestra. Sladkého už bolo viac, ako dosť. Receptík výborný aj dosť rýchly. Vďaka.
izabella929
@motyka (28.12.2019 13:08)

Je to tak sladké sa aj zunuje,slané trošku viac chutí a vždy je k dispozícii na chrumianie,,,ďakujem pekne za komentár...
1x motyka
izabella929
@violeta (29.12.2019 12:30)

Veľmi sa teším že recept zaujal až tak ,že si ho vyskúšala...ďakujem za komentár,foto a blahoželanie...Prajem veľa krásneho šťastia v Novom roku..
kvrtinka
Do tohto slaneho peciva sa nemusi pridavat ziadne vajce a uz vobec nie prasok do peciva. Pecivo je tak trvanlivejsie a v uzavretej plechovke vydrzi aj 2 tyzdne bez toho aby stvrdlo.
nadia56
@kvrtinka (30.12.2019 08:29)

aj my toto vyborne tvarohove slane pecivo uz roky pecieme bez vajicka a prasku do peciva , okrem tvarohu, muky, masla a soli tam nic ine netreba ☺
cajika
Tento recept ma sklamal, čakala som úplne niečo iné a chrumkave vôbec neboli, škoda, recept už viac nerobim.
izabella929
@violeta (29.12.2019 12:30)
Ďakujem veľmi pekne za vyskúšanie receptu, som rada, že sa pečivko páči a foto je super.-)
izabella929
@kvrtinka (30.12.2019 08:29)
nemusí, ale ja som pridala a vieš prečo, lebo cesto vaľkám úplne na tenko ako sa dá a práve od toho naskočí,,,ale nech si každý robí podľa svojho...taký recept ako píšeš tu ja už tu mám veľmi dávno..Ďakujem pekne za komentár..
izabella929
@cajika (31.12.2019 09:44)
Nechápem, ale zase nemusím všetko...dnes som ich jedla a sú fantasticky chrumkavé...a chutné také ako boli keď som ich upiekla..Ďakujem za vyskúšanie receptu..aj za komentár..)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia