Vaječný likér
Vaječný likér

Vaječný likér pre ženy

dorenika - fotkadorenika, 24. decembra 2019
Vaječný likér pre ženy
Foto: dorenika

Neviem ako u Vás, ale chlapi v našej rodine zvykli tak vaječný robiť, že len Salkom ofarbili rum, aby sa nepovedalo. Tento je smotanový Zobraziť celý popisNeviem ako u Vás, ale chlapi v našej rodine zvykli tak vaječný robiť, že len Salkom ofarbili rum, aby sa nepovedalo. Tento je smotanový a sladučký, takže chutí aj ženám v rodine. Ja ho robievam ako darček mojej novej rodine.

50
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

1185 g
250 ml
8 ks
1 hrnček
2 PL
3 PL
700 ml tmavý




Postup

  1. 1

    Oddelime si zltky od bielkov (z bielkov mozete urobit Pavlovu tortu, recept najdete v mojich receptoch). Zltky vyslahame s cukrom 10 minut.

  2. 2

    Pridame kondenzovane mlieko, smotanu, vanilkovy extrakt a skoricu a slahame 3 minuty.

  3. 3

    Pridame alkohol, ja pouzivam Johny Walker Red Label, lebo to zvyknu kolegovia davat muzovi na narodeniny a on to nepije. Ale mozete pouzit akykolvek tmavy rum, konak, whiskey alebo burbon.

  4. 4

    Po premiesani rozdelit do flias a hotovo. Z tohto mnozstva su 4 flasky a trochu pre nas.

Diskusia k receptu

tiginko
@dorenika aké milé vidieť ťa... Priznám sa, najprv som sa zľakla, že ďalší recept na alkoholický nápoj bez alkoholu, ale uľavilo sa mi :-) Krásne Vianoce!
1x radost
petopeto
Naozaj tam majú ísť 2 polievkové lyžice vanilkového extraktu a 3 polievkové lyžice mletej škorice?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia