Dobošové rezy
Dobošové rezy

Madžarica - chorvátska doboška fotorecept

pn - fotkapn, 23. decembra 2019
Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept)
Foto: pn

Táto madžarica sa robí v Chorvátsku hlavne na sviatky a na svadbách nesmie chýbať. Chcem sa s vami podeliť o recept, lebo je veľmi Zobraziť celý popisTáto madžarica sa robí v Chorvátsku hlavne na sviatky a na svadbách nesmie chýbať. Chcem sa s vami podeliť o recept, lebo je veľmi dobrá.

80
porcií
7-10 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
600 g
100 g
100 g
2 ks
250 g
2 dcl (20 %)
1 bal.
Plnka:
1 l
90 g
200 g
200 g
250 g
Poleva:
200 g
80 g




Postup

  1. 1

    Zo surovín si spravíme cesto. Ja som všetky suroviny dala do robota. Moc ho nemiešajte, aby sa vám moc nelepilo, radšej ho dorobte rukami. Záleží aké máte aj vajíčka. Ja som mala väčšie, tak som pridala ešte 1 PL múky. Z cesta si spravíme 5 rovnakých loptičiek. Každú som si odvážila. Cesto som nechala hodinu odpočívať.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Potom som každé vyvaľkala na papieri na pečenie 30x40 cm a dala na obrátený plech. Piekla som na 170 °C 7-10 min. Záleží na rúre.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Plát musí zostať bledý, ale musí byť upečený. Ja som piekla 8 min. Všetky pláty som ešte teplé dávala na seba a na posledný som dala utierku a na ňu plech, aby sa pláty vyrovnali.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Teraz si spravíme plnku. V troche mlieka si rozrobíme múku. Zvyšné mlieko, cukor, čokoládu a maslo dáme do hrnca a uvaríme. Keď nám zovrie, pridame múku s trochou mlieka a uvaríme všetko spolu.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Tu je hotová plnka. Plnku natierame horúcu.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Pláty naplníme rovnomerne čokoladovou plnkou. Posledný plát som otočila, aby bol rovný, dala naň papier, plech a zaťažila. Dala som do druhého dňa do chladničky.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Druhý deň som poliala roztopenou čokoládou a nakrájala 10x8 ks. Takže mi vyšlo menších 80 ks. Mám rada, keď sú kúsky menšie.

    Madžarica - chorvátska doboška (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

babka123
Krása aj dobrota, prajem požehnané Vianočné sviatky a pri takom zákusku to bude pohádka.
evanaaa
Krásna je doboška, trošku síce prácna, ale iste stojí ta to.....zaujímavé, že do plnky dávaš hladkú múku, lebo čo viem, väčšinou sa dávala hrubá, tuším aj mama tak robievala.....
terinka55
Veľmi pekné, určite aj chutné. Tak aj vyzerajú. Si ozaj šikovná. Krásne sviatky!
tatranka
Rezy sú krásne a viem,že aj veľmi chutné. Kúskov naozaj neúrekom.Aj ja mám radšej menšie zákusky a koláčiky.Zdajú sa mi,že sú aj vkusnejšie. Tvoje rezy,nemajú chybu.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia