Plnená omeleta
Plnená omeleta

Omeleta plnená bryndzou

vyhodtocesto - bez fotkyvyhodtocesto, 28. decembra 2019

Mám rád omeletu, tak som skúsil toto a chutilo mi.

15 minút
príprava
35 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks
100 g
trochu
200 g
3 ČL
4 strúčik
2 ČL
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Začneme tým, čo bude trvať najdlhšie - hlivou. Na toto jedlo používam zásadne čerstvú. Umyjeme ju, nakrájame na malé kúsky a opečieme na bravčovej masti. Okoreníme vegetou, čerstvo drvenou rascou a čerstvo mletým čiernym korením, pridáme nastrúhaný 1 strúčik cesnaku. Dusíme domäkka, podlievame iba toľko, aby sa nám hliva nepripálila, nechceme veľa šťavy.

  2. 2

    Potom sa venujeme bryndzičke. Už to slovo "bryndza" v nás vzbudzuje chuť do jedla. Znie to salašom, pracovitými rukami, zvieratkami, prírodou, horami. Bryndzu bielu ako srsť tých najčistučkejších ovečiek alebo čerstvo okúpaného slovenského čuvača dáme do misky, pridáme zvyšné 3 nastrúhané strúčiky cesnaku, mletú sladkú papriku. Zmiešame. Ak je to moc husté, rozriedime kyslou smotanou, ale nepreháňame, lebo zanikne chuť bryndze.

  3. 3

    Predposledný krok sú vajcia. Rozbijeme, dáme vegetu, okoreníme, rozšľaháme. Na panvici spravíme omeletu.

  4. 4

    Hotovú omeletu potrieme bryndzou a naplníme hlivou a zrolujeme alebo preložíme napoly. Posypeme opečenou slaninkou.

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia