Batatová polievka
Batatová polievka

Krémová polievka z batatov s beluga šošovicou

sjuz - fotkasjuz, 25. novembra 2019
Krémová polievka z batatov s beluga šošovicou
Foto: sjuz

Krémová polievka s kokosovým mliekom a čiernou šošovicou.

4-5
porcie
10 minút
príprava
15 minút
tepelná úprava

Suroviny

2-3 ks
2-3 ks
1 ks
 ks (zázvor, čerstvý koreň)
1 plechovka
3 strúčiky
podľa chuti
 čerstvá
 pražená
 (alebo maslo)




Postup

  1. 1

    Na masle alebo olivovom oleji speníme cibuľu nakrájanú na drobno. Pridáme očistený a nakrájaný ďumbier, očistenú a na kocky nakrájanú mrkvu. Restujeme. Pridáme na kocky nakrájané bataty, osolíme a zalejeme vodou tak, aby bola zelenina takmer ponorená, osolíme a prikryté varíme do mäkka.

  2. 2

    Zvlášť v hrnci uvaríme vo vode čiernu šošovicu. Uvarenú scedíme.

  3. 3

    Polievku rozmixujeme do hladka, pridáme kokosové mlieko a prevaríme.

  4. 4

    Na tanier nalejeme krémovú polievku, pridáme podľa chuti uvarenú šošovicu, posypeme koriandrom a upraženou cibuľkou.

Diskusia k receptu

farbuska
No to je veru pekný tanier polievky! Takéto krémové rada robievam, uvarím aj túto. Vďaka za recept.
2x sjuz a haji
nadia56
@sjuz ,
videla som na ceskej televizii podobny recept ako je tento tvoj, velmi sa mi pacil, som rada tvojmu receptu a tak mozem bez starosti uvarit tuto polievku podla teba, dakujem za recept a zelam ti pekny den ☺
1x haji
mijaita
Sametová, výborná!! Ráda ji zas nekdy uvarim. Díky za krásný recept!!


1x haji
haji
@mijaita (27.11.2019 17:26)
Jsi mě opravdu pobavila, milá @mijaita !! nejenom že mi tečou slinky nad polévkou, ale smíchem slzím! Haha Ten bodlák je květ pažitky jestli se nepletu.
haji
@sjuz perfektní suroviny a foto může hned do tisku. Klidně bych brala takovou tapetu do kuchyně!! Vřelý dík za super inspirativní receptík!
mijaita
@haji (10.12.2019 22:20)

No jo, asi jo, asi pazitka, jenze ja jsem u jedny zdi videla maly bodlacky, nedavno!! A byly uplne stejny! Do vcerejska jsem je mela ve vode, ale nejak se mi k jidli nehodily. K zadnymu. Tak uz vyhodila. A vypadaly uplne stejne!! :-) Njn, diky za upozorneni!! Polivku si uvar, prave jsem na zitra uvarila znovu pro hosty!
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia