Slané koláče
Slané koláče

Šatôčky plnené tvarohom naslano

marienka44 - fotkamarienka44, 19. novembra 2019

Recept som našla v časopise Chvíľka pre teba, č. 42/19. Keďže som nemala otvorenú krabicu s mliekom, použila som vodu. Aj tak sa vydarili.

15
porcií
60 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
120 ml
21 g
1 KL
300 g
0,5 KL
80 ml
trocha
trocha
Náplň:
200 g
200-250 g
1 KL
 (zmes)
trocha
Na posypanie:
Na potretie:
1 ks




Postup

  1. 1

    Vo vlažnom mlieku rozmiešame droždie s cukrom a 2 PL hladkej múky. Necháme vzísť kvások. Ja som do múky pridala ešte trochu PDP a sódy bikarbóny. Do misy preosejeme zvyšnú múku so soľou, pridáme kvások a olej, premiešame a vypracujeme cesto. Musela som pridať do cesta ešte vodu naviac. Zakryjeme ho utierkou a necháme asi 40 minút kysnúť.

  2. 2

    Tvaroh zmiešame so šunkou pokrájanou na menšie kúsky, pridáme bylinky a tiež trochu soli. Keďže v náplni nebolo napísané vajíčko, pridala som asi 1 KL zemiakového škrobu. Vykysnuté cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na plát s hrúbkou asi 0,5 cm. Cesto pokrájame na štvorce veľkosti cca 5x5 cm. Do stredu štvorca navrstvíme náplň, prehneme cez ňu rohy cesta a spevníme ich špáradlami.

  3. 3

    Šatôčky poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie, necháme ešte podkysnúť asi 15 minút. Nakoniec ich potrieme žĺtkom, posypeme sezamom. Vložíme do rúry predohriatej na 180 °C a pečieme dozlata. Čas pečenia závisí od rúry.

Diskusia k receptu

marienka44
Prepáčte nekvalitný snímok, neviem, kde sa stala chyba. Už sa zjedli na ranajky, takže záber nemôžem zopakovať.
haji
Pěkný recept, vymazlené šátečky, milá @Marienka44 ! Takové raňajky bych si dala líbit. Jsi šikulka!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia