Marhuľové tyčinky
Marhuľové tyčinky

Kokosovo-marhuľové tyčinky

siuuu - fotkasiuuu, 4. novembra 2019
Kokosovo-marhuľové tyčinky
Foto: Siuuu
35-40 ks
porcií

Suroviny

80 g
200 g
120 g (alebo kokosový olej)
200 g
Na obalenie:




Postup

  1. 1

    Marhule umyjeme, osušíme a pokrájame nadrobno. Keksy rozdrvíme alebo rozmixujeme. Maslo alebo kokosový olej roztopíme a necháme vychladnúť.

  2. 2

    Všetky suroviny v mise dobre premiešame, vzniknutú hmotu preložíme do formy vyloženej papierom na pečenie a rovnomerne ju roztlačíme a uhladíme. Posypeme kokosom a uložíme na niekoľko hodín alebo na noc do chladničky.

  3. 3

    Na druhý deň alebo po dostatočnom stuhnutí hmotu pokrájame na tyčinky.

Diskusia k receptu

luwinka
Toto sú isto chutné tyčinky, mám rada takéto s kokosom. Pekné foto. Vyskúšam na sviatky sa hodia . Ďakujem za recept.
haji
Velmi pěkná kombinace surovin - zajímavá, neotřelá. Hned bych s radostí dala testovací vzoreček! Oceňuji absenci čokolády - pro ty, kteří čokoládu nemohou - je to velmi přitažlivý sváteční recept!
farbuska
Práve som tieto štangličky po stuhnutí nakrájala (veľmi pekne zatuhnú a dajú sa krásne nakrájať). Použila som kokosový olej, ktorý sa mi vidí vhodnejší do tohto receptu. Páči sa mi, ako vynikne svieža chuť marhúľ a to, že sú trochu iné ako tradičné vianočné sladkosti. Vďaka za tento recept.
siuuu
@farbuska (18.12.2019 23:30)

Som rada, že sa ti receptík páči - mne sa páčil ten kontrast bielej a oranžovej farby aj pomerne jednoduchá príprava.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia