Zeleninový šalát
Zeleninový šalát

Ľahký raw šalát s avokádom fotorecept

sracz - fotkasracz, 30. októbra 2019
Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept)
Foto: sracz

Už dlhé roky krútim hlavou nepochopením, prečo naši dedovia „neprepašovali” z juhu na Slovensko aj romain šalát, k nemu rôzne zálievky, viac druhov cestovín Zobraziť celý popisUž dlhé roky krútim hlavou nepochopením, prečo naši dedovia „neprepašovali” z juhu na Slovensko aj romain šalát, k nemu rôzne zálievky, viac druhov cestovín aj s ich špeciálnymi chutnými úpravami. Veď Taliansko je od nás čo bys kameňom dohodil. Hen za rohom, teda pod nohami. Putovali s rôznymi remeslami aj po celej Európe. Nuž, načim bolo dlho čakať, kým som sa podozvedal, ochutnal a naučil pripravovať šalát aj v inej podobe, ako v našej kuchyni, doma pod Šibenou horou v kúzelných Košiciach.

4-6
porcie
15 minút
príprava

Suroviny

Zálievka:
2-3 ks
štipka
0,5 KL
1-2 strúčiky (pretlačený)
3 PL
1 PL (5 %)
Na šalát:
1 ks menší
1 ks mladá
1-2 ks
240-250 ml
2-3 ks
1-2 ks zrelé
12-15 ks pokrájané




Postup

  1. 1

    Zostavil som ho naozaj rýchlo a hlavne jednoducho a hneď po príprave podával ako prílohu, ale vhodné je aj ako predjedlo.

    Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Na dne pracovnej misy z jenského skla som z jednotlivých surovín (tak ako sú uvedené), dôkladným zmiešaním, pripravil zálievku. Potom postupne pridával na 10-12 mm pásky pokrájaný, pod studenou vodou umytý, romain šalát (ak ho doplníte hrsťou rukoly, bude ešte chutnejší). Potom nasledovali 2-3 mm široké „julienne“ mladej cuketky a „C-éčka“ stonkového zeleru, červenej cibule,

    Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    malé segmenty avokáda a na kúsky pokrájaná paprička jalapeño.

    Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Napokon ešte na hrubo pokrájané mandle a už na tanieroch, jednotlivé porcie ozdobiť postrúhaným parmezánom.

    Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Kolibríky sú častými návštevníkmi našej mini záhradky. Sú veľmi plaché, ale jedného z nich, sediaceho na kaktuse pred domom, sa mi podarilo odfotografovať, bližšie som už nemohol.

    Ľahký raw šalát s avokádom (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

haji
Svěží receptík. Vyfotit sedícího kolibříka musí být kumšt, klobouk dolů! Ale je to krasavec!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia