Cestoviny so syrom
Cestoviny so syrom

Cestoviny na spôsob pizze

mackaa - fotkamackaa, 30. októbra 2019
Cestoviny na spôsob pizze
Foto: mackaa

Keď sa neviete rozhodnúť, či máte viac chuť na pizzu alebo Mac and Cheese cestoviny :)

Suroviny

1 ks
2 strúčiky
1 hrnček
50 ml
3 ks pečená
5 ks
1 PL
2 PL lahôdkové
2 ČL
350 ml
100 g
300 g
10 ks
10 ks
 čerstvá




Postup

  1. 1

    Veľmi jednoduchý a rýchly recept, ktorý musí chutiť snáď každému a určite si ho zamilujú deti. Na panvici rozohrejeme olivový olej a opražíme na ňom nadrobno nakrájanú cibuľu. Akonáhle chytí farbu a je pekne zlatá, šupneme k nej nasekaný cesnak a necháme ho prevoňať...

  2. 2

    Zmes z panvice preložíme do mixéra a rozmixujeme ju spolu s mandľovým mliekom a praženými kešu orieškami. Následne pridáme pečenú papriku, sušené paradajky, škrob, droždie, kurkumu, vývar a spolu všetko mixujeme až kým nevznikne jemná oranžová omáčka.

  3. 3

    Pripravenú omáčku vylejeme naspäť do panvice a vmiešame do nej nastrúhaný syr, ktorý necháme rozpustiť. Primiešame uvarené cestoviny a necháme spoločne prehriať.

  4. 4

    Na záver už len ozdobíme na polovičku prekrojenými cherry paradajkami, olivami a lístkami bazalky. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

mackaa
@2010 (31.10.2019 13:09) Názov bol trošku iný, ale redakcia mi ho upravila :)

mackaa
@mariamka (31.10.2019 17:13) preto treba vyskúšať :) tie chute k sebe pasujú dokonale.. jediné, čo ma vždy mrzí je to, že toto jedlo u nás veľmi rýchlo zmizne... tá omáčka je skvelá už sama o sebe a ten syr, cestoviny a ostatné doplnky sú len čerešnička na torte... tvoje halušky vyzerajú zaujímavo.. niekedy keď mi dôjdú nápady určite vyskúšam :)





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia