Pečené buchty
Pečené buchty

Tvarohové buchty

rubyrom - fotkarubyrom, 27. októbra 2019
Tvarohové buchty
Foto: rubyrom

Když má člověk diabetes tak jako na potvoru mívá chutě na sladké, i když to nesmí. Tak sem tam upeču něco tak, aby jsme Zobraziť celý popisKdyž má člověk diabetes tak jako na potvoru mívá chutě na sladké, i když to nesmí. Tak sem tam upeču něco tak, aby jsme si pochutnali a přitom moc nehřešili. Takže trocha buchtiček z menší dávky slazené březovým cukrem (Xylitolem). Je mnoho umělých sladidel, ale mají divné pachutě a tento cukr ne, takže jsem si ho oblíbila a na buchtičkách si pochutnal i můj manžel, který cukrovku nemá.

30 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

250 g (+ na posypanie dosky)
1/2 bal.
100-120 ml vlažné
1 ks
2 PL
asi 100 g rozpustená (na potretie)
Náplň:
250 g (v kocke)
podľa chuti
1 ks
 strouhaná
podľa potreby




Postup

  1. 1

    Všechny suroviny kromě sádla (masť) dáme do mísy a propracujeme hladké těsto. Necháme vykynout.

  2. 2

    Suroviny na tvarohovou náplň smícháme.

  3. 3

    Z vykynutého těsta a náplně děláme buchtičky. Po stranách je potíráme rozpuštěným sádlem a klademe těsně vedle sebe do sádlem vymazaného pekáčku, potřeme je i na povrchu sádlem a vložíme do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 180 st. dozlatova.

Diskusia k receptu

martamm
Bezne peciem so xylitolom, ma vybornu chut a menej kalorii, ako cukor. Vyskusam aj Tvoje buchticky. Chcem sa este spytat, mas skusenosti so sladidlom erythritol? Ten je uplne bez kalorii a vraj chutovo podobny ako xylitol
katkos
@martamm (27.10.2019 10:27)

napiste prosim dievcata aj kde to kupujete. Lekaren alebo ktory hypermarket? Ja mam steviu, ktora mala byt rastlinna, ale je to chemicka fuj-chut. Kupila som ju v Kauflande. Mozno iny zdroj by bola lepsia. Vdaka. Peknu nedelu a dakujem za recept. Uz je ulozeny v mojej KK
rubyrom
@martamm (27.10.2019 10:27)

S tím zkušenosti nemám, budu se po něm muset poohlédnout. U nás jsem měla problém sehnat i ten Xylitol.
mata3636
@martamm (27.10.2019 10:27)

Používam eri, xylitol som mala raz a za mňa rovnaká sladká chuť, xylitol trocha chladí na jazyku.
@katkos - kupujem v zdravej výžive, aj niektoré internetové lekárne majú. V bežnom obchode asi nekúpiš. Vyhľadaj cez google, cez heuréku porovnaj ceny.
1x haji
atina47
Potreby na vareni pro diabetiky kupuji ve zdrave vyzive, jen ne kazda je dobre zasobena, spise podle pozadavku kupujicich, xylitol jsem koupila ve zdrave vyzive ale praskovou stevii v Tescu.
1x haji
evanaaa
Teraz mali v Kauflande Eritrit, len som ho ešte neotvorila...ale dobrý je, ako som v aj v diskusii spomínala, aj Sukrin......U nás je predajňa Nanacelia, tam je všeličo dostať a ešte jedna Predajňa zdravej výživy.
1x haji
haji
Pěkný receptík, pro diabetiky tu moc receptů není a tento je fajnový.
@Redakcia ptám se už podruhé, co bude s tagy? Už se nevrátí? Například jsem se složitě propracovala k diabetickým receptům a /nejen/ tento recept se do nich neuložil. Je to škoda.
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Pekný pekáčik.
adinka55
Prosím Vás, vykyslo Vám to ? Nakoľko pri xylitole je uvedené že ma antibakt. účinky a je nevhodný na kysnuté cestá....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia