Šľahačkový zákusok
Šľahačkový zákusok

Kardinál rezy fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 2. novembra 2019
Kardinál rezy (fotorecept)
Foto: olinecka

Tento snehový zákusok poteší najväčších náročných gurmánov.

45-50 minút
príprava
25-30 minút
na 190 °C

Suroviny

Cesto snehové:
8 ks
180 g
štipka
Vaječné cesto:
2 ks
3 ks
80 g
1 ČL
80 g
Okrem toho:
podľa chuti (na potretie korpusu)
1 bal.
300-400 ml
 (nemusí byť)




Postup

  1. 1

    Príprava surovín na cesto snehové.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Suroviny na cesto vaječné.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Bielky, štipku soli vyšľaháme do polotuha, postupne pridáme cukor a vyšľaháme tuhý sneh. Pripravíme si vrecko na zdobenie s ozdobnou špičkou a naplníme ho snehovým cestom.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Plech vyložíme papierom na pečenie zložíme na polovicu, aby sa nám cesto pri nanášani nespojilo, viď foto. Vajíčka, žĺtky, cukor vymiešame do penista, postupne pridávame múku zmiešanú s práškom do pečiva.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Do medzier snehového cesta pomocou vrecka na zdobenie nanesieme vaječné cesto, vrch zľahka uhladime.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Rúru predhrejeme na 190 stupňov a pečieme 25 - 30 minút. Pripravíme si smotanu so smetafixom a vyšľaháme do tuha.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Stiahneme papier na pečenie, korpusy potrieme džemom, viď foto. Napokon rozotrieme šľahačku.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Preložíme druhým korpusom. Dáme do chladničky stuhnúť.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Pred servírovaním pofŕkame čokoládovou polevou (nemusí byť). Dobrú chuť.

    Kardinál rezy (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

haji
Pěkný recept, k tomu bych potřebovala i kýblík na nervy, abych dosáhla souměrnosti, ehm Velmi pěkný rez v reze, jsi šikulka, milá @olinecka ! Hezký večer a ještě hezčí neděli!
olinecka
@haji (2.11.2019 22:05)

Ďakujem za tvoje milé komentáre, ktoré vždy čítam s úsmevom, pozdravujem prajem pekný dníček.
1365_1270586392 - profilový obrázok
esi
esi
Tento dezert som robila viackrát a skutočne nemá chybu. Názov receptu pre náročných gurmánov mu ozaj prináleží. Tí kardináli (z názvu) ozaj vedeli čo je dobré.
marienka44
Krásne a efektné. len nerozumiem bodu č. 4. Zložíme papier na polovicu a co potom? Ostane polovica plechu nezakrytá? Prosím bližšie vysvetliť, asi som nechápavá. :-)
evanaaa
Tomu papieru zloženému na polovicu ani ja nerozumiem, ale samotný koláč musí byť skvelý, hlavne to bielkové cesto, rada by som kúsok ochutnala.
olinecka
@marienka44 (3.11.2019 17:14)

Papier zložíme plech je celý zakrytý, na polovicu preto, aby sa cesto nespojilo, trocha vyvýšené potom sa nám dobre rovnomerne nastrieka snehové cesto.
olinecka
@evanaaa (3.11.2019 17:42)

Ako som písala, na polovicu zložíme preto, aby sa cesto nespojilo. Keď by sa aj spojilo trocha ľahšie sa, oddelí.
zojenka
@marienka44 (3.11.2019 17:14)
Pekný večer prajem všetkým varecháčkam,
Už pár rokov snorím po večeroch po vareche a čerpám nápady na varenie, pečenie ale aj zaváranie od Vás. Mnohé z Vašich receptov mám aj odskúšané.

Ak dovolíte, ja si myslím, že papier sa prehne na polovicu a v prehnutí sa urobí malá strieška,/lišta/ ktorá zabráni spojeniu snehových pásov pri pečení nespojili, trošku to vidno na obrázku k bodu č. 6. Tam sú už obe cestá upečené .
fifa
Tento zákusok zbožňuje moja dcéra a moja sestra, no ja ho robievam so slivkovým lekvárom a pásy striekam na celý plech šikmo a potom prerežem, ponatieram a preklopím jeden na druhý. Tá chuť slivkového lekváru a šľahačky je pre mňa dosť zvláštna, ale dcéra si ho pýta skoro na každé narodeniny🙂.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia