Kuracia torta
Kuracia torta

Kuracia torta fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 25. októbra 2019
Kuracia torta (fotorecept)
Foto: kvakac

Toto mi tiež prišlo mailom z Čiech. Je to chutné, trošku viac práce, ale výsledok stojí za to. Dávam to sem kvôli postupu, Zobraziť celý popisToto mi tiež prišlo mailom z Čiech. Je to chutné, trošku viac práce, ale výsledok stojí za to. Dávam to sem kvôli postupu, ako to urobiť, nie je to zložité. Množstvo a suroviny si prispôsobte podla seba čo vám chutí. Ja som to urobil v hrnci keramickom rozmer 200 x 100 mm.

15
porcií
30 minút
príprava
90 minút
na 180 °C

Suroviny

Kuracia vrstva:
1100 g
1 ks suchý
10 strúčikov
4 PL ( papriková nátierka )
1 KL
Syrová vrstva:
200 g
100 g
Údená plnka 1:
360 g (bez kostí a kože)
3 KL strúhaný domáci
Údená plnka 2:
250 g (čo najviac mäsová)
150 g
Na potretie hrnca:
Na vrch:
Potretie torty podľa uváženia:
100 g
125 g
100 g
200 g strúhaná




Postup

  1. 1

    Kuracie prsia zomelieme s jedným suchým rožkom. Pridáme mleté korenie, pikant a strúhaný cesnak sedem strúčikov. Mierne osolíme a zamiešame. Tri strúčiky cesnaku odložíme.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mozzarellu necháme v sitku odkvápať. Nastrúhame oštiepok. To bude syrová plnka. Strúhaného syra trochu odložíme.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Kuracie stehna (dve) vykostíme a odstránime kožu. Zomelieme pridáme chren domáci ostrý, aby vyhadzoval poistky na hlave. Zmiešame, to bude plnka 1. Oravskú slaninu pekne mäsovú bez kože zomelieme aj s uhorkami a ak nám ostal cesnak, tak pridáme k tomu a zamiešame. To bude plnka 2.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Hrniec keramický je najlepšie použiť, aby sa hmota nelepila naň. Potrieme olejom a obsypeme sezamom, to je pre ľahšie potom vytiahnutie hotovej torty.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Kuracie mäso roztiahneme po celom obvode hrnca, tak aby ostala v strede jama na plnky. Počítajme, že nám ešte jedna tretina mäsa musí ostať na vrch.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Teraz rozložíme do hrnca syrovú vrstvu.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na ňu roztiahneme plnku č. 1 a posypeme zvyškom strúhaného syru čo ostal.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Teraz natiahneme plnku č. 2 po celom obvode.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na vrch dáme zvyšok mäsa z kuracích prs a utlačíme hmotu.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Posýpeme strúhankou. Tento plný hrniec dáme do plechu z vodou a šupneme to do rúry na 180 °C na 90 minút. Počas pečenia párkrát potrieme strúhanku vajcom. Hrniec je vo vode preto aby tam bola v rúre para a nepopraskalo nám to cele. Lepšie nám celá hmota spolu potom drží. Pripomínam teplotu a čas si prispôsobte svojej rúre.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Takto to vyzerá po tom čase krásne upečené a voňavé. Na okrajoch medzi stenami hrnca a tortou je medzera plná výpeku z mäsa. Necháme to ochladnúť aj s výpekom. Alebo je možnosť to vyklopiť a tortu nakrájať a jesť takú teplu.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Ja som zvolil prvú možnosť a nechal som to ochladnúť. Výpek som vylial a vyklopil tortu na tanier.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    Zarobil som si v podstate nátierku so surovinami na potretie, Vy si môžte zvoliť podľa seba čo vám najviac chutí. Pekne som boky a vrch torty natrel a trochu vyhladil. Žehličkou sa to nedá vyhladiť to sa potom roztápa. Dáme to stuhnúť do chladu aspoň na hodinu.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Až potom krájame. Akú prílohu si k tomu zvolíte nechám na vás. Takto to vyzerá v reze. S chlebom a mladou cibuľkou mne to chutí najviac.

    Kuracia torta (fotorecept) - obrázok 14

Diskusia k receptu

haji
Krásná, smysluplná, fotogenická a chutná práce!! Super nápad, bezva suroviny, šikovná hlava aj ruky. No co už nabásním, tvoje dílo - torta - recept samo zpívá!! Jsi nesmírně šikovný! Ať je i ta nedělní super tortička vydařená! Přeji krásný víkend, zvlášť sváteční neděli tobě i celé rodině!
mraveci
No páni moji to je nádhera. Klobúk dolu. A teraz si musím isť niečo zobnúť, lebo umriem od hladu. Takejto torty by som si dal aj pás na hrúbku palca.
kvakac
@haji (25.10.2019 20:30)

Vďaka za koment a prianie . Niečo už vymyslím. Ono je to bolo ozaj veľmi chutné.
kvakac
@123 (25.10.2019 20:35)

Vďaka za koment. To len vypadá, že je to prácne. V skutočnosti nie je.
sracz
... toľka krása, zmaslky drása a ja ľigam šľini jak kačka nokerdľe! Blahoželám a dobrú chuť i po nej, Kvákač kamarát pod "obotrojím"!
kvakac
@sracz (26.10.2019 23:08)

Vďaka za pekný koment a za prianie. To som robil k hodom. Tak ako sa to želá - hody boli, hody sú, dajte niečo na misu.
kvakac
@bembo (27.10.2019 13:42)

Vďaka za koment. Veď sa aj prvá minula. Až skúsiš daj vedieť ako chutila.
kvakac
@izabella929 (27.10.2019 14:40)

Vďaka za koment. Tak ja si myslím že na hody sa nebudú robiť jedla diétne . A hoci to bolo robené pre chlapov, tak ženy z nej najviac zjedli.
kvakac
@sonulienka (28.10.2019 07:20)

Vďaka za koment. Veru je. Veď som ju musel robiť dva krát. V piatok dievčence ju skoro celú zjedli, tak som v sobotu robil druhu. Kúpim staršiu chladničku a upravím ju na visiaci zámok. Keď urobím niečo skôr tak to dám do nej a zamknem. Ha ha to bude sranda.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia