Cuketová polievka
Cuketová polievka

Krémová cuketovo-kokosová polievka

archaa - fotkaarchaa, 17. októbra 2019
Krémová cuketovo-kokosová polievka
Foto: archaa

Zelená a fajnová! O to viac, ak sú v nej samé zdravé a výživné ingrediencie...

4
porcie
10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
2 ks
1/2 ks
1 PL
500 ml
200 ml
1/2 zväzku (čerstvá)
z 1/2 citróna
Na ozdobu:




Postup

  1. 1

    Cuketu umyjeme a nakrájame. Zemiaky očistíme a tiež nakrájame na malé kocky. To isté urobíme aj so zázvorom.

  2. 2

    Na 1 PL kokosového oleja opražíme najprv zemiaky, potom postupne pridáme cuketu a zázvor. Spolu takto ďalej pražíme pri strednej teplote asi 2 minúty. Zalejeme vývarom, privedieme do varu a pri nízkej teplote necháme variť tak 15 minút.

  3. 3

    Medzitým si oddelíme lístky mäty, ktoré sme predtým umyli. Nejaké si odložíme na ozdobu bokom.

  4. 4

    Do polievky pridáme kokosové mlieko a mätu a najemno rozmixujeme ponorným mixérom.

  5. 5

    Ochutíme soľou a korením a necháme prevrieť. Polievku odstavíme a ešte ochutíme šťavou z polovice citróna.

  6. 6

    Podávame tak, že do polievky pridáme 1PL bieleho jogurtu, posypeme ľanovými semienkami a tekvicovými jadierkami (tie si predtým nasucho opražíme na panvici). Ozdobíme lístkami mäty a už len poprajeme dobrú chuť.

Diskusia k receptu

martamm
Krasne foto, ale si mi narobila chute, robievam cuketovu s kokosovym mliekom, ale nenapadlo ma pridat matu, ani citron, tuto veru uvarim v najblizsich dnoch.
2x archaa a haji
archaa
@martamm (17.10.2019 18:09)

Martuska, budem sa tesit ak potom napises, ako sa ti pozdavala tato verzia polievocky. Dakujem za mily komentarik...
mijaita
Sbírám polívky :-) Cuketovou jasne varim, s matou a kokos mlikem neznam, takze uvarim.
1x archaa
haji
Zajímavý recept, krásné foto, maličké a to je škoda.
archaa
@haji (18.10.2019 20:53)

Ďakujem veľmi pekne... doteraz mi vždy vychádzali foto strašne velike aj po zmenseni, tak som myslela, ze keď zmensim viac, bude hádam lepšie, tak je teraz pre zmenu malinke... hádam sa raz podarí tá optimálna veľkosť...
1x haji
haji
@archaa (19.10.2019 06:21)
Děkuji za vyčerpávající přiblížení. Ber mě s rezervou, fotky nevkládám a tak si neumím představit, co to dá úsilení. Omlouvám se a držím pěsti, se to poddá! Přeji krásný víkend!
1x archaa
archaa
@haji (19.10.2019 07:00)

Nemáš sa za čo ospravedlňovať, tvojmu komentariku som sa potesila :-)
Ďakujem a aj ja želám pekný víkend!
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia