Orechová a maková bábovka fotorecept

sonulienka - fotkasonulienka, 13. októbra 2019
Orechová a maková bábovka (fotorecept)
Foto: Sonulienka

Ku kávičke tak narýchlo som upiekla bábovky.

10 minút
príprava
40-50 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g
100 g
4 ks
1 bal.
225 ml
120 g
200 g
230 g mleté (alebo mak)
z 1 citróna
Na vymazanie formy:
2 PL
2 PL
2 PL




Postup

  1. 1

    Pripravíme si suroviny - mak tam nemám, lebo som si neskoršie zmyslela, že budem piecť aj makovú bábovku.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku hladkú a polohrubú si zmiešame s PDP. Vajcia s cukrom vyšľaháme do peny a pridávame olej a nastrúhanú citrónovú kôru. Pridáme pomleté orechy alebo mak a striedavo pridávame múku a prilievame mlieko. Všetko dobre premiešajte a máme hotovo.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. Formu vymažeme nasledovne. Maslo a olej dobre premiešame a pridáme múku, znovu dobre zmiešame a môžeme vymastiť formu.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do takto pripravenej formy nalejeme cesto.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Takto pripravené vložíme do predhriatej rúry a pečieme asi tak 40 minút. Kontrola špajdľou. Keď máte vyššiu formu, tak sa pečie trochu dlhšie ale to si naozaj musíte kontrolovať. Tu je upečená orechová.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    A tu je upečená maková. Postup je presne ten istý ako pri orechovej. Ale tu som trochu zmenila cukor. Dala som len 100 g a dala som škoricový cukor 2 ks a vanilkový 2 ks premiešala som s makom.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    No a ku kávičke ja som mala orechovú.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    A manžel makovú.

    Orechová a maková bábovka (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

haji
@martamm (14.10.2019 09:45)
Naprostý souhlas - maková verzia - super forma!
@Sonulienka pěkný receptík, variabilní a vděčný! Krásná fota, jsi šikulka! Přeji krásný nový týden!
používateľ nemá avatar
123
123
u mňa vyhráva maková/orechy nemôžeme/ keďže tam ide hladká múka, azda by sa podarila aj s bezlepkovou múkou? - možno pridať viac maku ... ?
izabella929
@sonulienka , tvoja bábovka vyzerá nádherne..túto formu som kedysi vyhrala na Vareche.sk,ale som v nej ešte nepiekla, nemám rada bábovky..maková je lákavá a iste veľmi chutná..)
sonulienka
@123 (15.10.2019 10:15)

Áno môžeš dať viac maku a bezlepkovú múku v pohode môžeš použiť.
izabella929 forma je dobrá aj bábovka dobre vypadá ale môžeš si v nej urobiť aj napr. iný koláč nemusí byť naplnená forma.
olinecka
Moja verzia radšej, orechová mám zdravotné problémy ,keď veľa maku.Inač super.
sonulienka
@olinecka aj ja radšej orechovú tiež mi nerobí dobre mak ale manžel môže robí mu to dobre aj na kĺby tak preto dve verzie.
jack
Receptov na bábovky nikdy nie je dosť.Aj ja keď chcem niečo rýchle ku kávičke,tak siahnem jedine po bábovke;-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia