Jahňacie mäso
Jahňacie mäso

Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 13. októbra 2019
Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept)
Foto: kvakac

Je to ľahko stráviteľná chuťovka, ktorá je ešte aj zdravá.

3
porcie
20 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

400 g
500 g
150 g
50 g
2 PL
za hrsť (čerstvé)
1 KL
1 KL
1 zväzok
4 strúčiky
1 l
100 ml




Postup

  1. 1

    Jahňacina u nás je vzácnosť zohnať. Ja som natrafil na takéto balenie. Tak som si uvaril takýto obed. Jednoduché a pritom dobré.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Dáme variť krúpy do slanej vody. Tekvicu zbavíme šupy a pokrájame na 1,5 cm kúsky. Mladú cibuľku pokrájame celú na kolieska.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Oregano pokrájame na drobno.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do hrnca dáme polovicu masla z napísaného množstva a olej zohriať. Chrbát odblaníme, osolíme, okoreníme čerstvo mletým korením a posypeme rascou, troškou oregana aj dvomi strúčikmi nastrúhaného cesnaku. Z každej strany opečieme po štyri minúty. Potom mäso vyberieme, vložíme do alobalu a dáme do rúry, ktorú sme dobre ohriali. Po vložení mäsa horúcu rúru vypneme a necháme v nej mäso odpočívať.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Na výpeku osmažíme cibuľku a pridáme pripravenú tekvicu. Chvíľu opečieme a trošku podlejeme vývarom dáme zvyšok masla, oregana a cesnaku. Dusíme a postupne prilievame vývar.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Vývaru by malo byť toľko aby trochu bola tekvica kúsok nad ním. Keď sa začne tekvica rozpadať, tak prilejeme smotanu a asi päť minút varime. Mixérom to rozmixujeme a dáme znovu na chvíľu rozvariť. Omáčka je hotová. Medzi tým sa nám uvarili krúpy tie necháme v sitku odkvápať.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Môžeme dávať na tanier krúpy, omáčku a mäso. Ja som k tomu pridal ľadový šalát.

    Jahňací chrbát s omáčkou z maslovej tekvice a s krúpami (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Netradiční recept, hlavně kombinace omáčky a krup mě dostala. Krásné foto!
1x kvakac
kvakac
@haji (14.10.2019 20:13)

Vďaka za koment. Pravé ta omáčka s krúpami je ohromná. To mäso je len bonus pre tých hladnejších.
1x haji
kvakac
@123 (15.10.2019 09:59)

Vďaka za koment. Som rád že sa ti páči. Ja som ju jedol aj s vareným mäsom.
kvakac
@izabella929 (15.10.2019 16:37)

Vďaka za koment. To máš pravdu s touto omáčkou je to fakt dobré.
používateľ nemá avatar
123
123
@kvakac (15.10.2019 11:08)

môj otec hovorieval : k dobrej omáčke ani mäso nemusí byť...
1x kvakac
kvakac
@123 (15.10.2019 22:54)

To je pravda nemusí, ale keď je kúsok neuškodí.
1x 123




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia