Pečené bravčové mäso
Pečené bravčové mäso

Uzené maso pečené na hříbkách

rubyrom - fotkarubyrom, 3. októbra 2019
Uzené maso pečené na hříbkách
Foto: rubyrom
4-6
porcie
30 minút
príprava
40 minút
na 190 °C

Suroviny

asi 750 g
1 ks
asi 2 hrste
trocha
 podľa chuti
trocha  (na podliatie)
1 zarovnaná PL
kúsok




Postup

  1. 1

    Maso položíme do pekáčku, přidáme sádlo, nakrájenou cibuli, nasekaný česnek a předem namočené hříbky. Vložíme do trouby na 190 °C a během pečení podle potřeby podlijeme vývarem. Pečeme asi 40 minut.

  2. 2

    Měkké maso vyjmeme, šťávu vysmahneme, zaprášíme moukou, přidáme trochu sojové omáčky, podle potřeby osolíme, opepříme, podlijeme, promícháme a provaříme. Nakonec přidáme kousek másla.

Diskusia k receptu

haji
Uzené maso jsem ještě nikdy nepekla a s hříbky už vůbec ne. Pěkný receptík! Prosím, pekla jsi maso vcelku? Jsem dnes zvědavá jako opice, tak to se mnou, prosím, vydrž.
rubyrom
@haji (3.10.2019 15:03)

Právě jsi mne rozesmála, prý zvědavá jako opice! No já neumím psát recepty úplně do detailů, tak se klidně ptej! Pekla jsem v celku.
motyka
Občas robím aj udené, ale s hubami som taktiež nerobila. Rubyrom recepty sú spoľahlivé a fajnové, tak určite niekedy vyskúšam aj tento.
anina57
Dobrý den. Dnes jsem vyzkoušela Váš recept.Masíčko jak dort.Moc jsme si pochutnali.Naše sousedka je po těžké operaci i ona moc děkuje za"Vaší mňamku".Měla od nás dnes k obědu.Střídáme se s druhou sousedkou.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia