Makové rožteky
Makové rožteky

Makové rožteky

rubyrom - fotkarubyrom, 1. októbra 2019
Makové rožteky
Foto: rubyrom
32
porcií
60 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
250 g (v kocke)
250 g
Náplň:
200 g mletý
podľa chuti
podľa potreby
plátok
1 KL
1 KL
Na potretie:




Postup

  1. 1

    Tvaroh s moukou, solí a máslem zpracujeme na hladké těsto a necháme půl hodiny odležet.

  2. 2

    Zatím připravíme náplň. Všechny ingrediencie na náplň uvaříme a necháme vychladnout.

  3. 3

    Těsto vyválíme a rozdělíme na 5 stejných dílů, každý rozválíme dokulata a rozdělíme na 8 dílků. Na širší stranu dáme náplň a stočíme do tvaru rohlíčku. Poklademe na plech s pečícím papírem a potřeme rozšlehaným vajíčkem. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme dozlatova na 180 °C.

Diskusia k receptu

evanaaa
Takéto koláčiky sa mi páčia....a ten tvaroh v kocke je aký, polotučný, jemný hrudkový, alebo.....? Či je to jedno? Jednoduché, a iste chutné rohlíčky.
rubyrom
Perníkové koření dávala moje babička do makové náplně, má to příjemnou chuť a vůni. Změna je život! Je to u nás doma zapomenutý recept na tuto náplň a náhodou jsem našla recept napsaný na papírku a založený ve staré knize po babičce.
rubyrom
@evanaaa (2.10.2019 20:37)

Tvaroh kupuji polotučný a někdy i plnotučný, je to v modrém a červeném obalu. Ale to je asi jedno jaký se použije, jen to nesmí být ten ve vaničce protože je řídký.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia