Ovocný zákusok
Ovocný zákusok

Kakaový zákusek s tvarohem a ovocem

rubyrom - fotkarubyrom, 1. októbra 2019
Kakaový zákusek s tvarohem a ovocem
Foto: rubyrom

Toto je v naší rodině velmi oblíbený recept, velmi lahodný a v teplých dnech rovnou z ledničky osvěžující.

45 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
1,5 hrnčeka
1 hrnček
1 hrnček
1/4 hrnčeka
2 ks
1 bal.
1 PL
Náplň:
750 g (v kocke)
podľa chuti
250 ml
50 ml
Ovocná náplň:
1 konzerva
1 konzerva
Želatína:
2 bal.
1 bal.
asi 5 PL




Postup

  1. 1

    Všechny suroviny na těsto dáme do mísy a ušleháme ručním šlehačem. Těsto vlijeme do velkého pekáče s vysokým okrajem (pekáč vytřeme olejem a vysypeme polohrubou moukou), vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 °C. Hotové necháme vychladnout.

  2. 2

    Suroviny na náplň ušleháme a natřeme na upečený korpus. Kompoty scedíme a broskve nakrájíme, naklademe na tvarohovou náplň a mezi broskve naskládáme ananas.

  3. 3

    Šťávu z kompotu dolijeme vodou do 750 ml, vlijeme do hrnce, přidáme pudinky, cukr, vitacit a dobře rozmícháme a uvaříme dohusta. Ještě horké nalijeme na ovoce. Necháme vychladnout a dáme ztuhnout do lednice.

Diskusia k receptu

radost
@haji (1.10.2019 17:28)

prosím ťa pekne-priateľka moja
pomôž:
sú tu ešte -najnovšie komentáre-ako bývalo..??
otvorím večer VARECHU a som stratená..mňa to tu prestáva baviť
bo
zvyk=železná košeľa
čo táto zmena priniesla-a prečo..?,
rubyrom
@radost (1.10.2019 19:43)

Já jsem taky měla problém a trvalo mi to než jsem na to přišla. Až doteď to bylo lepší, no snad si zvyknu a když ne tak sem přestanu chodit.
redakcia
@radost (1.10.2019 19:43)

Po prihlásení na Varecha.sk kliknite na ikonku s Vaším logom (iniciálou nicku) v hornej zelenej lište vpravo hore. Rozroluje sa Vám ponuka, medzi ktorou sú aj Nové komentáre.
radost
@redakcia (1.10.2019 19:57)

ďakujem vám
už mi prišiel mejl aj od priateľky-s tým istým zdesením..asi tu končím-aspoň teraz večer..som znechutená..už som tu zažila mnoho zmien..prosím
napíšte nám-prečo tie zmeny
čo pozitívne priniesli-prinesú
.majte sa dobre..
maja730
Maja73O jednoduchý chutný koláčik, páči sa mi.
haji
@radost (1.10.2019 19:43)
Milá @radost , já jsem včera z Varechy musela odejít už dopoledne, neměla jsem sílu se tím vším brodit. Promiň! Jestli něco potřebuješ a mohu-li pomoct, napiš pod diskusiu @Martamm , děkuji moc. Určitě to "dáš", jsi holka šikulka!!
@rubyrom omluva, že se ti motám pod receptem.
1x radost
radost
@haji (2.10.2019 09:09)

to bola moja prvá impulzívna reakcia
potom som to riešila-čítajúc diskusiu-so svojím vnútrom-a to je stále nespokojné..
čo už
asi rýchlejšie starnem-ako treba..
zmeny ročných období zvládam
no technické..:-(
želám dni radosti
príroda jesenná ponúka plnou náručou..
:-)
1x haji
rubyrom
@haji (2.10.2019 09:09)

Nevadí Zlato, je třeba poradit, tato náhlá změna nás zaskočila. Vidím, že nejsem sama, ale už to umím.
1x haji




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia