Slaný tekvicový koláč
Slaný tekvicový koláč

Slaný koláč z maslovej tekvice fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 24. septembra 2019
Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept)
Foto: kvakac

Tento recept som tu našiel na Vareche od @Evarodna, len som zmenil múku a olej za maslo. Tekvicu som použil maslovú. To som sem Zobraziť celý popisTento recept som tu našiel na Vareche od @Evarodna, len som zmenil múku a olej za maslo. Tekvicu som použil maslovú. To som sem pridal, ako pripomenutie na tento dobrý recept.

10
porcií
20 minút
príprava
60 minút
na 180 °C

Suroviny

1000 g (bez šupky)
300 g
300 g
300 g
6 ks
100 g
70 g
2 PL (s glutamanom)
1 KL
1 bal.
100 ml
1 hlavička




Postup

  1. 1

    Tekvicu zbavíme šupy a prerežeme na štvrťky, aby sa nám ľahšie strúhala.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Strúhame na veľkých okách, tekvicu aj so semiačkami, salámu, syr.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Na jemno strúhame cesnak a do masy teraz použijeme polovicu. Druhú polovicu aj s plátkom masla necháme na koniec - potrieme ním vrch koláča. Maslo nastrúhame tiež na veľkých okách. Pridáme žĺtky, kyslú smotanu a prášok do pečiva. Všetko spolu zamiešame.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Bielky vyšľaháme na sneh.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Pridáme k tekvicovej zmesi a zľahka premiešame.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Teraz pridáme a vmiešame aj múku. Ak je to moc suché, pridáme trochu mlieka.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na plech dáme papier na pečenie a nanesieme naň všetku hmotu. Rúru zapneme na 180 °C a pečieme 60 minút. Zvyšný cesnak dáme do rozpusteného masla a tesne pred koncom pečenia ním potrieme vrch koláča.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Po tejto dobe vytiahneme plech a necháme ho dobre vychladnúť. Tekvica keď je upečená a syr za horúca sú mäkké a lepivé, tak to musí trochu stuhnúť. Horúce sa to lepí na hubu a spálite si ju ako ja. Nuž keď to voňalo ako šľak až mi cigáni začali v žalúdku vyhrávať. Tak bacha na horúce.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    A tu je to na tanieri, to už sme mali hrče za ušami.

    Slaný koláč z maslovej tekvice (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

siuuu
Vyzerá to byť fajný koláč - aj chuťovo aj vizuálne ... na prvý pohľad ma zaujali tie ružové a fialové časti, ktoré vyzerajú ako sušené lupienky nejakých kvetov - ale asi je to odraz svetla pri fotení
haji
Velmi pěkný a chutný receptík, postup i fota, prudce jedlé dílo! Strúhal si na robote? Zaujalo mě, že tekvicu strúháš i se semínky, zajímavý bonus! Jsi šikovný, díky za inspiraci! Určitě si hubu aj ja popálím, bo to nevydržím - čekat, hmm
kvakac
@siuuu (24.9.2019 12:29)

Vďaka za koment. Na vrchu to fialové cesnak pripečený. Tá saláma tiež chytila takú zvláštnu farbu od tekvice. Tak trochu aj odraz svetla pri fotení.
kvakac
@haji (24.9.2019 12:54)

Vďaka za koment. Strúhal som na ručnom strúhadle, aby som nemal veľa riadov. Tie jadierka sú plné vitamínov tak ich používam do receptu. Veď to čakanie je najhoršie, pri toľkej vôni.
lianka
Práve mi recept prišiel vhod. Urodili sa nám po prvýkrát maslové tekvice a rozmýšľala som čo z nich. Receptík sa zdá chutný, takže KK a čaká na vyskúšanie.
monty469
Zaujimavy a iste velmi dobry kolac. Maslova tekvica mi rastie v zahrade, tak uz len zrealizovat... :-)
1x kvakac
bembo
Tak som si tento koláč upiekol,bol výborný,akurát som na riedenie mohol dať trošku menej mlieka.Dôležité je, že chutil každému
1x kvakac
bembo
Tak som si tento koláč upiekol,bol výborný,akurát som na riedenie mohol dať trošku menej mlieka.Dôležité je, že chutil každému
1x kvakac




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia