Jablkový koláč bez lepku
Jablkový koláč bez lepku

Bezlepkový jablkový múčnik

frezia68 - fotkafrezia68, 22. septembra 2019
Bezlepkový jablkový múčnik
Foto: frezia68

Rýchly, jednoduchý...

4
porcie
30 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
100 g mleté
120 g
3 ks
130 g rozpustené
1 bal. (bez lepku)
štipka
1 PL (um)
1 KL
5 ks nastrúhané




Postup

  1. 1

    Budeme potrebovať škoricu, um a toto :

    Bezlepkový jablkový múčnik  - obrázok 1
  2. 2

    Do misky preosejem múku, pridám prášok do pečiva, štipku soli, mleté orechy, škoricu, lyžicu umu, 3 žĺtky, jablká strúhané na veľkých slzičkách, rozpustené vlažné maslo, pomiešam a na záver pridám sneh vyšľahaný z bielkov.

    Bezlepkový jablkový múčnik  - obrázok 2
  3. 3

    Cesto vylejem do tortovej formy, priemer 24 cm.

    Bezlepkový jablkový múčnik  - obrázok 3
  4. 4

    Dám do vyhriatej rúry na 180 °C. Po 15 minútach som stíšila rúru na 170 °C a dopekala ešte 30 minút. A hotovo.

    Bezlepkový jablkový múčnik  - obrázok 4
  5. 5

    Krájala som ešte teplý, lebo krásne svieti slnko a ideme do prírody, škoda sedieť doma. Tak všetkým pekný deň :-).

    Bezlepkový jablkový múčnik  - obrázok 5

Diskusia k receptu

siuuu
... vyzerá veľmi chutne ... myslíš, že by sa dal upiecť aj z klasickej múky ?
frezia68
Ďakujem, @Izka a @Siuuu : určite sa dá.Pôvodný recept bol len z bežnej múky,ja som dala polovicu orechov a bezlepkovú múku. A sneh som tiež pridala,hoci stačí len vymiešať vajíčka. také jednoduché recepty sú variabilné.
1x haji
haji
Jablkové moučníky nemají chybu, zvláště když jsou nastrouhaná jablka v těstě, k tomu ořechy, máslo. Někdy testnu i tvůj způsob. Dělám vděčnou hrnkovou rychlovku podobně, ale dává se tam olej a vejce nešlehají. Tvůj receptík je o level výš. Hodil by se testovací vzoreček ke kafíčku, díky za pěkný receptík!
frezia68
@Haji : Ďakujem za komentár.Vieš,v pôvodnom recepte sa tiež vajíčka nešľahali,asi to nie je potrebné.Len ja sa tak zabávam v snahe vylepšiť.Mojou srdcovkou vždy boli kysnuté koláče a ak by som mohla,pečiem všetko podľa @Cesminaz ,to sa dá namraziť.Ale žalúdok máme len jeden,tak ak už niečo pečiem,tak rýchlovky a aj to málo kedy.