Zapečené plnené toasty
Zapečené plnené toasty

Bolyhos sendvič fotorecept

kyo - fotkakyo, 18. septembra 2019
Bolyhos sendvič (fotorecept)
Foto: kyo

Jednoduchý recept s nádychom modernej gastronómie.

2
porcie
10 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

6 ks biely
3 ks
50 g (v celku)
50 g
na potretie
štipka
medzi prsty
4 listy
50 g
trochu




Postup

  1. 1

    Prichystám suroviny. Dám rúru hriať na 200 °C.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Šalát, uhorkový umyjem. Šalát pokrájam na menšie časti, uhorku na kolieska, šunku na malé kocky, syr tiež. Maslom vymažem sklenenú zapekaciu nádobu.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Chytím 2 toasty, zľahka ich natriem tiež a položím do vymazanej zapekacej dózy. Posypem troškou vegety. Potom si urobím redšie miešané vajíčka. Osolím.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Miešané vajíčka, syr a šunku poukldám na toasty. Na to položím ďalšie 2 toasty.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Zakryjem hliníkovou fóliom lesklou stranou dnu. Šupnem do predhriatej rúry na 200 °C, na bajočko 20 minút. Niekto dlhšie, niekto kratšie.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Na dobrej panvici a troche masla si opražím ďalšie 2 toasty. Dám nabok. Po zhruba 20 minútach toasty vyberiem z rúry, alobal dám preč, a nachystám si ich na servírovací tanier. Treba s nimi zaobchádzať opatrne, môžu byť na spodku mokrejšie. Netreba to s maslom prehnať. Ak by len predsa bol, stačí iba otočiť mokrým hore. Na vrch toastov poukladám trochu šalátu, uhorky, kečup a nakoniec navrch položím na panvici upražené toasty.

    Bolyhos sendvič (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu

kimlo
V gastronomickej ročenke vydanej v r 1985 v Schnizellbergu profesorom Von Küchenbachom je toto jedlo popisované ako rurálny sendvič.
tiginko
@kimlo (19.9.2019 17:25)
dostal si ma, normálne som si musela vygúgliť slovo rurálny...podozrievala som ťa, že si si to vymyslel a ono to naozaj existuje! Len v spojení so sendvičom to akosi nefunguje, čo dokazuje, že ani Google nevie všetko :-)
2x radost a kyo
81285_1563222837 - profilový obrázok
kyo
kyo
Takže rád vyjadrím... V prvej rade som veľmi rád, že sa vám môj recept páčil.
@mirop Moderná gastronómia spočíva v technike amandine / almondine, a to pri miešaných vajíčkach či tepelnej úprave toastu.
@afataga Fotoshope neviem.
@kimlo Tento recept neni z ročníka časopis, vymýšlal som ho s kolegom. Ak sa predsa len nejaký recept podobá na môj, môžete mi ho prosím poslať.
@tiginko Máte pravdu recept nemám ani z internetu :-)

mirop
@kyo (20.9.2019 15:50)

aha, takze pokial tomu dobre rozumiem, umiesat riedsie vajicka = moderna gastronomia? alebo je ten figel v tej vegete?
1x danda3
haji
Poutírala jsem si slzy od smíchu, hned mám lepší náladu. Mám otázku, kterou vifonku preferuješ?
81285_1563222837 - profilový obrázok
kyo
kyo
@mirop (21.9.2019 06:58)

NIE. Receptu treba v prvom rade rozumiet a jednotlivé kroky chápať. Redšie miešané vajíčka sa robia preto, lebo ešte chvíľu pobudnú v rúre na 200°C. Moderná gastronómia spočíva v modernej technike použitej pri miešaných vajíčkach a tepelnej úprave toastu :-)
@radox1 Áno.
kimlo
@kyo (21.9.2019 15:44)
Práve toto bola jedna z tém na fóre odborárov reštauračných zariadení vo švajčiarskom Teuffenthale v r 1991 kde sa sa semináre zúčastnil aj český kuchár Jiří B., ktorý o tom publikoval svoje články v mienkotvorných kulinárskych publikáciach a týždenníkoch.
1x leaela
viera1
@kyo (21.9.2019 15:44)
Moderná gastronómia? Tak sa pobav,netreba k tomu komentár.Bryndzové halušky po taliansky...☺




mirop
@kyo (21.9.2019 15:44)

Tak teraz som este viac zmateny, v com je teda ta moderna gastronomia?




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia