Domáce rezance
Domáce rezance

Rezance s kuriatkovou praženicou fotorecept

marikaa - bez fotkymarikaa, 6. septembra 2019
Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept)
Foto: marikaa

Včera sme s mužom nazbierali krásne kuriatka, tak o dnešnom obede bolo rozhodnuté. A keďže dnes nie som v práci, mala som čas aj Zobraziť celý popisVčera sme s mužom nazbierali krásne kuriatka, tak o dnešnom obede bolo rozhodnuté. A keďže dnes nie som v práci, mala som čas aj na domáce rezance. A podarilo sa, stojí za to vyskúšať, ak sa aj vám pošťastilo nájsť zopár kuriatok. No hríby sa pred nami schovali, našli sme iba jeden.

3
porcie
60 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

350 g
podľa potreby
1 PL
Na praženicu:
100 g
3 ks




Postup

  1. 1

    Z múky a vody vypracujeme mäkšie rezancové cesto. Ja ho nechávam chvíľu odležať pod mikroténovým vreckom.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto vyvaľkáme na doske a necháme oschnúť, aby sa nelepilo.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Potom ho pomúčime a nakrájame na pásy široké cca 6-7 cm.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Pásy naskladáme na seba a ostrým nožom nakrájame na rezance. Tie porozhadzujeme po doske, aby sa nepolepili.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Do rajničky dáme masť, pridáme pokrájané kuriatka, osolíme a dusíme, kým sa neodparí všetka voda.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Maslo rozpustíme na panvičke, pridáme vajíčka, osolíme a urobíme redšiu praženicu.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Rezance uvaríme v osolenej vode, prepláchneme, scedíme a dáme do misy. Pridáme udusené huby a praženicu, premiešame a prípadne dosolíme. A už len čakáme na pochvaly stravníkov, pravda, ak sú huby pre nich to pravé.

  8. 8

    A tu je náš "úlovok". Niečo zavarím na sladkokyslo, niečo do masti a v zime už len pridáme vajíčka a praženička ako v lete je na stole.

    Rezance s kuriatkovou praženicou (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

terinka55
Chutné jedlo. Kuriatka som hojne zbierala, keď som bola mladá. Ale to už bolo dávno, že veľmi dávno :-(
1x haji
evanaaa
Praženicu s hríbami mám rada, ale prečo ich robiť zvlášť a zbytočne špiniť panvice? Či to sa tak má v tomto recepte? Inak, tie kuriatka sú krásne, dajú sa aj kúpiť, ale sú drahšie.
marikaa
Ďakujem za pekné komentáre. Praženicu robím osobitne preto, lebo maslo by mohlo zhorknúť a zhnednúť, tak radšej tú jednu panvičku umyjem a mám istotu. Ale každý má svoju "metodiku".
1x haji
marienka44
Ja som raz vyskusala recept od nahodnej kupujucej v Lidli, prave mali zlacnené kuriatka. Je to rizoto a najprv sa podusia na cibuli kuriatka, pridá sa ryza primerane mnozstvo a po oprazení sa pridá 1 balnie slahač. smotany, osolit, okorenit Velmi mi to chutilo.
evanaaa
@marikaa , prečo by ti malo maslo zhorknúť, veď ho netreba dlho prehrievať, hneď treba naň dať hríby, alebo dať k nemu pár kvapiek oleja, no a ešte si maslo môžeš prepražiť (ako ghee) a potom sa mi nič nestane. Všetko sa dá, ja robím z maslom často a nezhnedne ani nezhorkne mi. Ale ako píšeš, každý má svoju metódu.....svoj spôsob prípravy jedla.
izabella929
@ {marikaa, jáj tak toto som nemala vidieť, ja som veľmi hríbová a môžu byť hocijaké, ale kuriatka sú najfajnešie..slintám ...
haji
Velmi pěkný a chutný receptík. V jednoduchosti je krása. S postupem nemám problém, také někdy dělám některé předpřípravy zvlášť, zvlášť tam, kde jde rozpoznat strukturu. S radostí bych si dala pěknou porcičku tvých rezanců s kuriatkovou praženicou, musí to být velká dobrota. Oceňuji vlastní rezance, tady jsou ku prospěchu pokrmu.
marikaa
Ďakujem pekne za všetky pekné komentáre, peknú nedeľu všetkým varecháčom




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia