Špikované karé

stefanm - fotkastefanm, 28. mája 2010
Špikované karé
Foto: stefanm

Toto som robil pre kamaráta keď mali rodinnú oslavu.

15 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

1,5 kg
1 ks
1 ks
1 ks
10 dkg




Postup

  1. 1

    Večer si nakrájame mrkvu,uhorku,klobásu a slaninu do tvaru klina a rozložené dáme do mrazničky.Z karé odstránime blanu,nožom urobíme pozdĺžne otvory z obidvoch strán a prešpikujeme zmrazenými "klinkami" mrkvy,uhorky,klobásy a slaniny.Osolíme,okoreníme,spevníme niťou,potrieme olejom a necháme 1/2 hod.odstáť.Uložíme do rozohriatej remosky (alebo do rúry) a za občasného podlievania pečieme aspoň 1a1/2 hod.Po ochladení nakrájame na tenké plátky a podávame.Ja som tam ešte pridával kuracie "medailonky" vyprážané v syrovom cestíčku,varená zemiaky s cibuľkou a teplý jablkovo-hroznový kompót varený v červenom víne s klinčekom,celou škoricou a medom.

Diskusia k receptu

hanina
No super a ja to tam pchám vždy s vypätím posledných síl a nikdy ma nenapadlo dať to do mrazničky.Vďaka za nápad.
stefanm
ja už mám tie "klínky" v mrazničke dávno pripravené.Nikdy nevieš kedy sa ti zídu.
hanina
Možnože si v jeseni " naklinujem" mrkvičku hneď-dúfam, že nejaká bude.
bozulka
Ďakujem aj ja za dobrú a nezištnú radu.Karé sice často nerobím,ale to je jedno aké mäsko natlačím zeleninkou a vrch ozdobím tenkými plátkami bavorskej slaninky.Jedno pre krásu a druhé pre chuť.
zitar
Veľká vďaka za radu - zmrazenie zeleninky, ja to tam tiež tlačím
odušu a nie a nie to tam poriadne dostať
stefanm
...toto ma napadlo pri inej "činnosti" ako je varenie ale to patrí na iné stránky!!No a bolo to tak dávno!!!Neviem,neviem či by mi to napadlo ešte aj teraz!!!:))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia