Krémový zákusok
Krémový zákusok

Farebné rezy s melónovým lekvárom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 31. augusta 2019

Tento zákusok som dostala emailom od Pinterestu. Škoda, že recept bol v čínštine, nevedela som si ho preložiť, ale robila som podľa toho, čo Zobraziť celý popisTento zákusok som dostala emailom od Pinterestu. Škoda, že recept bol v čínštine, nevedela som si ho preložiť, ale robila som podľa toho, čo som na foto videla. Trošku som farby pozmenila, aby nebol celý len zelený.

20
porcií
60 minút
príprava
3x12 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto zelené (2x):
4 ks
120 g
120 g
1 KL
na špic noža
na špic noža
Cesto oranžové:
4 ks
120 g
120 g
1 KL
na špic noža
na špic noža
Krém:
800 ml
2 bal.
6 PL
1 bal.
100 g
200 g
2 PL
370 ml
Na vrch:
250 ml (33%)
50 g
štipka




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny, na konci som pridala na špic noža zelené gelové farbivo. Pridala som ozaj veľmi malé množstvo.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva a sódu som zmiešala a preosiala k základu.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Tak isto som pripravila aj druhé zelené cesto a jedno oranžové.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Cestá som vyliala na plech 27x37 cm vystlaný pečiacim papierom. Rúru som nechala vyhriať na 180 C a každý sa piekol 12.min. Upečené som nechala chladiť na mriežke.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém: V mlieku som vymiešala zlaté klasy, detskú krupicu a vanilkový cukor a uvarila hustú kašu.Ihneď som ju dala s nádobou do studenej vody a chladila, zatiaľ som maso s cukrom vymiešala do peny.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Po lyžici som pridávala vychladnutý puding, napokon som pridala melóvý likér.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Vymiešaný krém som rozdelila na 3 časti. Do jedného som pridala zelené gelové farbivo, do druhého orange a zmiešala a uložila do chladničky na 3 hod.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Naspodok som položila zelený korpus a natrela som ho melónovým lekvárom a zeleným krémom.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Položila som orange korpus a natrela horúcim melónovým lekvárom

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ...potom orange krémom.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Položila zelený korpus, zakryla papierom a zaťažila a nechala v chlade do druhého dňa.. Tretí biely krém som nechala v chladničke do rána.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Na druhý deň som vrch zeleného korpusu natrela melónovým lekvárom a

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 12
  13. 13

    ...a natrela bielym krémom a uložila do chladničky stuhnúť.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 13
  14. 14

    Keď stuhol krém, natrela som naň vymiešanú šľahačku.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 14
  15. 15

    Zákusok som krájala horúcim mokrým nožom na rezy. Na vrch som nastrúhala zelenú čokoládu. Prajem vám dobrú chuť.

    Farebné rezy s melónovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 15

Diskusia k receptu

haji
Povedené rezy, vizuelně i chuťově lákavé, s radostí bych ochutnala. Jako vždy, krásná práce, postup i fota. Máš můj obdiv, milá Izi, žádná výzva u tebe nezapadne. Přeji Požehnanou neděli! S chutným zákuskem jde všechno líp. Děkuji za inspiraci, jsi pilná včelička!
izabella929
@haji ,milá moja vďaka za tvoje slová,,,ja viem,že zákusok nie je mnohým po chuti,lebo som použila cukrárske farbivo,ale že koľko éčok obsahuje obyčajný rohlík a radšej tu nenapíšem ostatné suroviny,,,minule som kúpila psenicny ražný chlieb a až doma som čítala čo je napísané na etikete a okrem iného som v takom malom chlebíku napočítala 23 éčok,,,a o kuracom mäse radšej nenapíšem nič,lebo to nemá zmysel,,,prajem aj tebe krásnu požehnanu nedeľu a ďakujem za komentár,,,
haji
@izabella929 (31.8.2019 23:02)
Děkuji, milá Izi. Nemám problém s barvivem, není ho tam "kýbl" a správně píšeš, co všechno člověk požije a ani neví. Jo, kdybychom mohli žít z podstaty, tak by se jídlo a pití řešit nemuselo. Jen víly a andělé nepapají a pijí možná tak nektar z květin - pro ně přidáváš růži, jak vidím. Myslíš na všechny a na všechno, hmm
babka123
Milá Izka, dnes odo mňa letí pochvala za tieto veľmi pekné farebné zákusky. Zelená je moja obľúbená, že sa dá využiť aj v zákusku, by ma nenapadlo. Chválim Tvoju vynachádzavosť.
terinka55
Vyzerajú krásne. Opakujem sa, ale u Teba si to ani ináč neviem predstaviť :-)
1x haji
olinecka
Ako vždy dôkladne pečenie chválim,šikovnica Izka.Kazdy koláčik,skvost.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia