Pudingový zákusok
Pudingový zákusok

Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 25. augusta 2019

Chcela som vyskúšať môj nový lekvár v zákusku. Upiekla som celkom obyčajné piškótové korpusy, naplnila krupicovým krémom a všetky vrstvy natrela cviklovým lekvárom. Lekvár Zobraziť celý popisChcela som vyskúšať môj nový lekvár v zákusku. Upiekla som celkom obyčajné piškótové korpusy, naplnila krupicovým krémom a všetky vrstvy natrela cviklovým lekvárom. Lekvár reaguje dosť farebne a je to vidieť aj na korpusoch, lebo som ho dávala aj pod čokoládovú polevu.

20
porcií
50 minút
príprava
3x10 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto biele piškótové (2x):
3 ks
3 PL
3 PL
1 KL
na špic noža
Cesto kakaové:
4 ks
4 PL
3 PL
2 PL
1 KL
na špic noža
Krém:
500 ml
6 PL
1 bal.
100 g
200 g
2 PL
6 PL (na natieranie)
Na vrch čokoládová poleva:
200 g




Postup

  1. 1

    Vajcia s cukrom som vymiešala do peny.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Múku, prášok do pečiva, sódu som zmiešala a preosiala do vajíčkovej peny a vmiešala. Korpus som piekla 10 minút v rúre vyhriatej na 180 °C. Rovnako som pripravila aj druhý svetlý korpus.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Rovnakým postupom som pripravila aj kakaový korpus, len do cesta som primiešala aj kakao.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    V mlieku som vymiešala detskú krupicu s vanilkovým cukrom a uvarila hustú kašu, ktorú som ihneď dala chladiť s rajnicou do studenej vody.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Maslo s cukrom som vymiešala do peny a pridávala po lyžici vychladnutú kašu, prešľahala spolu a napokon som vmiešala um.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Krém som rozdelila na 2 časti a uložila do chladničky stuhnúť.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Na podnos som uložila biely korpus, natrela som ho horúcim cviklovým lekvárom a začala som rozotierať polovicu krému.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na krém som uložila kakaový korpus a natrela som ho horúcim lekvárom.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na lekvár som natrela druhú polovicu krému...

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    ... a zakryla posledným bielym korpusom. Koláč som uložila do chladničky stuhnúť na 3 hod. Potom som ho zakryla papierom na pečenie, položila krájaciu dosku a zaťažila 3 kg múky a nechala v chladničke do rána.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na druhý deň som pripravila čokoládovú polevu, poliala vrch, nechala opäť stuhnúť a potom krájala horúcim nožom na rezy.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Prajem vám dobrú chuť.

    Obyčajné piškótové rezy s cviklovým lekvárom (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

terinka55
Vyzerá krásne a prudko jedlý.
Nenapísala si ako si spokojná s tým cviklovým lekvárom. Na pohľad vyzerá fajnový.
1x haji
izabella929
@terinka55 ,lekvár je veľmi chutný,ale používať ho budem len do tmavých zákuskov,lebo dosť farbi svetlý korpus,,,včera som ho ponúkla mojej rodine pred zadusnou omšou a všetci boli unesení,že cviklovy lekvár a tak fantastická chuť,,,kebyže nepoviem že je v ňom,ani by neprišli na to že to bol cviklovy lekvár,,,inak veľmi sa teším že sme sa stretli,lebo som dostala od svagrinky opäť drienkovy lekvar a ten má tiež nádhernú farbu,,,ďakujem pekne za komentár,,,
terinka55
@ Izabella929, ďakujem Ti pekne za odpoveď a prajem Ti ešte peknú nedeľu, pozdravujem.
1x haji
haji
Piškotové rezy nikdy nezklamú, velmi chutné i vzhledné rezy, věřím, že všem chutnalo! Izi, cviklový lekvár by byl super do punčáku, nemuselo by se nic barvit, jestli se nepletu. Krásná fota, pěkný receptík, děkuji, milá Izi přeji krásný zbytek neděle!
mirop
Rezy vyzeraju krasne. Cviklovy lekvar je bezne dostat kupit v kazdom obchode, staci kupit akykolvek lacny ovocny lekvar cervenej farby... Napr. Od Hame
luwinka
Rezy sú pekné. Ale chcem s spýtať keď si robila 22.augusta tú ribezlovu tortu tak v recepte si spomenula, že ak ti pošlú fotku tej torty mobilom, tak ju sem pridáš. Zatiaľ tu nič nevidieť. Preto sa pýtam bude foto v reze, alebo nebude, neposlali ti ho? Ako to teda je. Ďakujem.
izabella929
@luwinka ,určite foto pridám,len ja som prišla domov vnoci a až teraz som sa ozvala,že kde je sľúbený rez,,,len čo mi ho pošlú,ihneď ho sem pridám,,,je možné že aj on ešte oslavuje svoje narodky,,,
izabella929
@mirop ,keby si zase narátal bludy,,,pozri si môj recept,otvor si oči a uvidíš ako som struhala cviklu,,to či sa v obchode nejaké náhrady dajú kúpiť to ja neviem,lebo lekvare si varím sama,,,to neznamená,že ak je niečo červené tak je z cvikle,,,teraz som dostala od švagrinej drienkovy lekvar a ten má nádhernú červenú farbu,,,asi si tie náhrady kupuješ,ktoré ovocie ani nevideli,keď to tak vieš,,,ja mám práve ovocné a teraz už aj zeleninové lekvare,,,
mirop
@izabella929 (25.8.2019 18:46)

Bohuzial si to zase nepochopila, tvoje rezy sa mi pacia a nemam nic ani proti cviklovemu lekvaru tvojej vyroby, poznamenal som len ze sa cviklou pancuju lacne lekvare, ktore je mozne kupit v obchode, bohuzial. Takze lacna tzv. Napr. Jahodova pochutka, ci natierka je z jablk, cvikle a umelych dochucovadiel... Keby si nebola tak sebestredna tak zo pochopis... Rezy mas ako napokon vzdy luxusne
izabella929
@haji ,milá moje ty to vzdy tak krásne pozlatis ,,,ďakujem pekne za radu iste sa bude dať použiť pri pečení,,,vďaka za komentár a prajem všetko dobré,,,
1x haji
izabella929
@mirop ,vôbec nie som sebestredna a vôbec som nie urazená,,tiež viem niečo o tých fantastických výrobkoch,preto sa radšej tocim okolo sporáka a viem čím plním moje zákusky,,,nech sa ti darí,,,
kucharocka123
Dokonalé, precízna práca, krásne nakrájané, ako vždy. Ďakujem, že si sa s receptom podelila. Pekný deň...
izabella929
@kucharocka123 , po mne nemusíte mať obavy upiecť ktorý koľvek zákusok, všetky mám dobre premyslené a prepracované, určite sa vydaria, kto sa o to pokúsi..Ďakujem pekne za komentár.-)
matvejka
Prosím vás aký rozmer plechu máte? Asi malý, že, ja mám dosť veľké plechy v rúre, tak asi zdvojnásobím suroviny na cesto dakujem. Inak koláčik vyzerá mnam




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia