Slané pečivo
Slané pečivo

Sádlové houstičky

rubyrom - fotkarubyrom, 13. júla 2019
Sádlové houstičky
Foto: rubyrom
8-10
porcií
80 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

300 g
300 g
1 KL
štipka
10 g (alebo 1/2 kocky čerstvého)
1 ks
1 ks
80-100 g rozpustená
150-200 ml vlažné
Na potretie:
1 ks
Na na posypanie:




Postup

  1. 1

    Mouku smícháme se solí a doprostřed uděláme důlek, do něho vsypeme droždí, posypeme špetkou cukru a zalijeme troškou vlahého mléka, počkáme 5 minut. Pak přidáme ostatní suroviny a vypracujeme těsto. Necháme vykynout.

  2. 2

    Vykynuté těsto pak rozdělíme na 8 - 10 stejných dílů. Z každého uděláme 3 pruhy a spleteme. Necháme ještě chvíli na plechu kynout. Potřeme rozšlehaným bílkem, posypeme solí a kmínem. Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 180 °C dozlatova.

Diskusia k receptu

evelynba
Nádherné, ako by ich jedna mater mala.... a určite aj výborné. Na také sa ja asi nikdy nezmôžem :-(( Nuž, "kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí"
haji
Pěkný recept, ještě pěknější pletýnky, musí být výborné!
dvorka
Tie housky mi pripomenuli moje ranné detstvo. Prázdniny u babičky a dědy. Křupavé housky, nadýchané, ešte teplé, niekedy namazané maslom. Ak už stvrdli, chodili sme nimi kŕmiť labute na sútoku Labe s Orlicí v Jiráskových sadech. Páni, ako také obyčajné a skvelé pečivo vytiahne z mysle tak dávno uložené spomienky. A možno upečiem aj podľa tohto receptu. Mám rada v kysnutom ceste sádlo. Je oveľa lepšie ako s olejom. Vďaka za recept. A za vybratie šuflíčka s peknou spomienkou.
evanaaa
Takéto pletenky by som prijala, aspoň jednu....myslela som, že sú zo sádla, ale je to masť, nenapadlo ma, že u vás je masť sádlo :)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia