Kuracie mäso so zeleninou
Kuracie mäso so zeleninou

Špaldová ryža s kuracím na hrášku

skatulka - fotkaskatulka, 15. júla 2019
Špaldová ryža s kuracím na hrášku
Foto: skatulka

Slovenskú ryžu alebo klasickú tarhoňu doma milujeme. Je to výborná príloha práve k takémuto mäsku na šťave. Naposledy som objavila takúto verziu zo špaldovej Zobraziť celý popisSlovenskú ryžu alebo klasickú tarhoňu doma milujeme. Je to výborná príloha práve k takémuto mäsku na šťave. Naposledy som objavila takúto verziu zo špaldovej múky.

Suroviny

300 g
1 ks
2 PL




Postup

  1. 1

    Na oleji si orestujeme nakrájanú cibuľku.

  2. 2

    Pridáme na kocky nakrájané kuracie alebo morčacie prsia a orestujeme zo všetkých strán.

  3. 3

    Podlejeme vodou alebo vývarom. Dochutíme sladkou paprikou, horčicou, soľou a čiernym korením.

  4. 4

    Necháme dusiť asi 15 minút.

  5. 5

    Na záver pridáme mrazenú mrkvu a hrášok.

  6. 6

    Chvíľku povaríme, ak je potrebné zahustíme ešte solamylom.

    Špaldová ryža s kuracím na hrášku - obrázok 6
  7. 7

    Slovenskú ryžu orestujeme na oleji, aby chytila farbu. Podlejeme vodou v pomere 1:2. Povaríme asi 5 minút. Zamiešame, prikryjeme pokrievkou a necháme odpočívať asi 10 minút.

    Špaldová ryža s kuracím na hrášku - obrázok 7

Diskusia k receptu

haji
Příjemný, jemný a rychlý receptík. S postupem jde pracovat, kuřecí prsa už mám vychytané. Špaldová ryža je pro mě novinka.
evanaaa
Práve si idem kupovať tú cestovinovú ryžu, že je aj špaldová, som nevedela, možno ju nájdem aj v Kauflande. Tiež máme radi aj tarhoňu, aj slov. ryžu ako prílohu k mäsu na šťave, inak dobrý recept.
cesminaz
Super info :-) Aj ja mám takéto jedlo rada.Poobzerám sa aj ja po takejto špaldovej verzii.Vdaka.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia