Ruská zmrzlina fotorecept

evusik - fotkaevusik, 26. mája 2010
Ruská zmrzlina (fotorecept)
Foto: evusik

Túto zmrzlinu som robievala ked boli deti malé a záhrada plná jahôd, malín a ríbezlí - sladká chuť zmrzliny a kyselkavá chuť ovocia sa Zobraziť celý popisTúto zmrzlinu som robievala ked boli deti malé a záhrada plná jahôd, malín a ríbezlí - sladká chuť zmrzliny a kyselkavá chuť ovocia sa k sebe náramne hodia. Už som ju roky nerobila, ale začína sezona ovocia tak som sa rozhodla oprášiť aj tento starý recept.

Suroviny

400 ml
3 ks
3 PL




Postup

  1. 1

    Postup je veľmi jednoduchý: vyšľaháme smotanu, vyšľaháme sneh z bielkov, vyšľaháme žltka s cukrom. Do žltkovej peny zľahka zapracujeme sneh z bielkov a vyšľahanú šľahačku.

    Ruská zmrzlina (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Do vhodnej nádohy dáme tortovú oplatku nakrájanú na obdlžniky a navrstvíme hotový krém. Dáme do mrazničky a asi po pol hodine opatrne hmotu premiešame, toto zopakujeme asi dva krát. Robíme to preto lebo hmota má tendenciu sa pri mrazení oddeliť, ťažší žltok klesne dole a ľahšia šľahačka vystúpi hore.

    Ruská zmrzlina (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Ked je už hmota dostatočne zmrazená, asi po 1 až 1 1/2 hod., uhladíme povrch a navrch dáme tortovú oplatku tak isto nakrájanú ako tá naspodu. Dáme zamraziť a na druhý deň môžeme konzumovať.

    Ruská zmrzlina (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

stefanm
Už sa blížia horúčavy.O dva týždne až 33 st.C.Tak to aby sme sa všetci pustili do prípravy takejto znamenitej pochúťky.Paráda a v pravý čas pridané...Len mi teraz začalo vŕtať hlavou prečo ani za socializmu sa nezmenil názov na "sovietaká" zmrzlina??Alebo áno?"Ruská" zmrzlina a "ruské" vajco prežije všetky revolúcie a prevraty!!!Len dúfam,že o chvíľu nebudeme variť "Felvídek" guláš!!!
evusik
náš pravdu @stefan ruská zmrzlina bola vždy ruská, len po revolúcii sa vytratila z obchodov - ale vtedy sme sa "hanbili" za všetko ruské - teraz ju už zase predávajú, pretože naši kapitalisti pochopili, že kto sa hanbí má prázdene gamby a že dôležité je že to ľudia kúpujú a nie odkiaľ to pochádza - tak pozor na ten guláš ! :-)
alexdidi
tiež milujem ruskú zmrzlinu....nebolo by praktickejšie premiešavať bez oplátok a až potom navřšiť na oplátky?...je vôbec nutné premiešavánie? Ja totiž robievam zmrzlinu takmer rovnakú/uviedla som na Vareche ako"Parfait s mandľami"/,ktorú nepremiešavam a nič sa neoddeľuje.Myslím, že premiešavanie je nutné, len ak obsahuje nejakú vodu...
sovka62
Ja tiež nepremiešavam a má rovnakú konzistenciu v celej vrstve.
evusik
@alexdidi v recepte som napísala prečo treba miešať, ale možno to závisí od toho aká vysoká vrstva sa mrazí, mne sa to stalo, že sa mi mrazená hmota rozdelila a odvtedy miešam, tak ako uvádzam v recepte
etulik
Super receptík, určite ho vyskúšam, tiež milujem rusku zmrzlinu a recept vyzera veľmi ľahučky. A aby bolo všetko ako ma, radsej to po prvy krát premiešam... Uvidime..:-)
evusik
@marienka "ovocie spomínané" je na obrázku, volá sa to tuším americké čučoriedky, je blbé že to neviem presne ale pestuje ich môj otec a ja ich zaváram, čerstvé ovocie na záhrade ešte nemám .... málo slnka, veľa dažda :-)
veronka8
ja som ochutnala pravú ruskú zmrzlinu v Baľšom teatry v Moskve ked sme tam boli na opere bola neskutočne dobrá, podávali ju tam v zmrazených pohároch a spolu s tanierikom zavázaných čučoriedok.
tie sme si mali dať medzi zuby a postupne pridávať zmrzlinu, tak isto podávali aj čierny ruský čaj z gruzínska, najprv džem a potom sa srkal čaj.....krásne spomienky........určite urobím do zásoby...
tataika
Recept se mi líbí!!! Založím si ho ale co salmonela?
evusik
@tataika kedysi som túto zmrzlinu robila 4x do mesiaca a žijeme, salmonela nebola :-) jeden síce nikdy nevie ....
vodnicka
tak tento receptik si ani nedavam do KK ale rovno prepisujem, aby bol v pravy cas po ruke..to bude moja zmrzlinova prvotina..:)
orchidea
...tiež ju robievam a je skutočné dobrá, ale tiež nepremiešavam.
bozulka
Bez čoho tuším môj život by nebol kompletný-to je zmrzlina.Evušík urobila si mi radosť.Ďakujem.
klaura
skvelé ... vyzerá naozaj výborne ... ukladám :)
veronika353
Tuto zmrzlinu dělám podle receptu 4 lžíce cukru,3 vajíčka,2 šlehačky po 250ml,1 vanilkový cukr.Když jsme minule měli návštěvu,ani jsem nestihla ochutnat.Zkoušela jsem přidat rozmixované ovoce, ale už to nebylo ono.Vyzkouším i tvúj recept.
evas13
...teraz som to našla na Facebook a za čala som ťažko a s námahou prehĺtať. Mňan to je dobrota. :)))
alexola
pozerám- krásna zmrzlina a OLIVY?? :)) našťastie nie, aj keď možno by to spolu šlo... to tie "zahraničné" čučoriedky ma zmiatli.. robievali sme aj my, dokonca dvojfarebnú...
3sandra3
ako hmotu premiešame, ked je už na oblátkach?...je to bod č. 2
evusik
@alexola že olivy aj som sa zasmiala, ale máš pravdu, fakt to tak vyzerá :-)))
@3sandra3 oplatky sú len dole a premiešavam vidličkou takže to ide celkom v pohode... ide len o to aby sa narušil proces mrazenia a nevytvorili sa kryštáliky a zmrzlina bola vláčna...
jerica
páči sa mi že sa recept vytiahol aj po roku , teraz si ho pekne môžem dať do MKK :-))
ketty3811
Včera som ju robila,síce bez oplátok a bola výborná.Dnes som kúpila oplátky a robím znova,bude na víkend.:-)
havino
dufam,že sa mojmu milovanému chlapovi zavdačim, to je ruský zmrzlinár, tu má najrdašej, len ked tiež nadava,že už nie je taká,aká bývala
evusik
@remcula ty si mi normálne pripomenula môj vlastný recept, nerobila som ho ani nepamätám :-)
elimn
Ten práškový cukr se tam přidává ? že to tam nikde není napsané ..
radost
tento recept poznám-výborný..
len chcem povedať-že dostať kúpiť zmrzlinu s názvom =ruská zmzlina= ale s chuťou tej-čo sme si občas kúpili do 89teho-bola drahá..stála 7,50 kčs-asi dvojnásobné balenie-čo dnes..sa nedá porovnať...to bola poctivá smotanová mrazená lahôdka..dnes tie ruské zmzliny..nooo..sladká voda..
táto od teba-@evusik...je poctivo "tučná"..teda dobrá...:-)
/ súdim podľa seba...tučná=dobrá..??/ :-))))
evusik
@radost máš pravdu v tomto prípade to platí na 100% tučná je dobrá... jediná "vodová" zmrzlina, ktorá bola dobrá, ba priam vynikajúca bola jahodová zmrzlina na ktorú sme chodili ako slečny do cukrárne a potom na korzo pokukať po chlapcoch :-) neviem ako ju robili, ale bola to len taká jahodová dreň z čerstvých jahôd, žiadna smotana a stála 50 halierov a bola výborná, predávali ju len cez jahodovú sezónu...
zuzu61
ako by som ju mohla spravit pre cukrovkara cize bez cukru s neakym sladidlom a kolko sladidla
evusik
@zuzu61 bohužiaľ v tomto ti neporadím ja som sladidlá nikdy nepoužívala.... možno ti poradí niekto kto s tým má skúsenosti, alebo založ diskusiu na túto tému....
havino
@zuzu61 , bez problémov, ja som ju tri krát robila s práškovou stéviou, kolko jej dať je na tebe, ja dávam veľmi opatrne, lebo mi vadí jej pachuť ak to s ňou preženiem, 1/4 kávovej lyžičky, zamiešať, okoštovať sladkosť a pridať




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia