Kysnuté tvarohové koláče
Kysnuté tvarohové koláče

Koláčky s tvarohem, borůvkami a mandlemi

rubyrom - fotkarubyrom, 22. júna 2019
Koláčky s tvarohem, borůvkami a mandlemi
Foto: rubyrom
18
porcií
35/60 minút
príprava
35 minút
na 190 °C

Suroviny

500 g preosiata
10 g
50 ml vlažné
2 ks
100 ml
100 g
250 ml
2 PL
Náplň:
500 g (v kocke)
podľa chuti
2 ks
Na potretie:
 (na potretie koláčov)
 (na upečené koláče)
  (na upečené koláče)




Postup

  1. 1

    Prosátou mouku dáme do mísy, smícháme se solí, doprostřed uděláme důlek, vsypeme droždí, trochu pocukrujeme a zalijeme troškou vlahého mléka a počkáme 5 minut. Pak přidáme ostatní suroviny a propracujeme těsto, necháme ho hodinu kynout.

  2. 2

    Vykynuté těsto vyklopíme na pomoučený vál a rozdělíme na 18 stejně velkých kousků. Každý zpracujeme do kuličky a poklademe na plech s pečícím papírem. Prsty od středu vytvarujeme a roztáhneme, okraje potřeme rozšlehaným vajíčkem.

  3. 3

    Tvaroh, cukr, žloutky a citronovou kůru promícháme a naplníme do sáčku, roh ustřihneme a naplníme koláčky. Pak na každý koláček dáme borůvky a mandlové lupínky.

  4. 4

    Vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme na 190 °C dozlatova. Horké koláčky potřeme rozpuštěným máslem s rumem.

Diskusia k receptu

sracz
... nie iba zaujímavé, ale vysoko presvedčivé aj voči chuti, milá šikovná @Rubyrom a mne osobne sa veľmi páči aj samotné zátišie úvodneho foto s krásnym ružičkovým porcelánom na jemnom pozadí s krehkou bielou čipkou! Mám rád a obdivujem gazdinky s perfektnou, á la francúzskou, školou spoločenskej výchovy a správania sa. Maj krásne pohodové dni a nepodľahni, prosím, súčasnému trendu premodernizovaného a pretechnizovaného sveta!
haji
Pěkný recept a ještě hezčí foto. O chuti koláčků nepochybuji, hned bych si dala říct. Krásné růže, zvlášť ta anglická je kouzelná!
rubyrom
@Terinka55 (22.6.2019 20:57)

Děkuji. Ano majonéza a šlehačka dodají koláčkům vláčnost a netřeba již žádný tuk. Druhý den jsou stále křehké a výborné.
chorvatka
Tazko hladat slova na opisanie tej nadhery na fotke a urcite aj vybornej chuti. Kolacky pripomonaju tie hanacke, co moja babicka od Litovle piekla na nedelu v patdesiatych rokoch minulého storocia. Vdaka, vdaka, vdaka...
kukulienka71
Majonezove kolaciky tohoto typu som este nepiekla, tak si recept ulozim. Si pre mna doveryhodna vdaka mnozstvu dobrych receptov, ktore si uz vlozila, vdaka za ne. Fotka ulahodi aj oku, servis je naozaj krasny, s kolacikmi az neodolatelne zatisie
45678
@Romanka , pripomenula si mi mladosť u tety v Boůbine...tiež také koláčky pre nás piekla. Ako vždy, výborný recept, pekné foto:-)
Pozdravujem:-))
45678
@Romanka , pripomenula si mi mladosť u tety v Boůbine...tiež také koláčky pre nás piekla. Ako vždy, výborný recept, pekné foto:-)
Pozdravujem:-))




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia