Citrónový zákusok
Citrónový zákusok

Snehulienka rezy fotorecept

izabella929 - fotkaizabella929, 22. júna 2019
Snehulienka rezy (fotorecept)
Foto: Izabella929

V týchto teplotách sa žiada niečo chladné. Dnes pre osvieženie Snehulienka s citrónovým krémom.

22
porcií
50 minút
príprava
4x6 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
550 g
štipka
2 ks
10 PL
8 PL
10 PL
1 KL
Krém:
800 ml
9 PL
2 bal.
250 g
120 g
1 ks (kôra aj šťava)
Poleva na vrch:
200 g
1 PL
1 PL
1 PL
 (na potretie plátov)




Postup

  1. 1

    Múku som preosiala, pridala soľ, prášok do pečiva, práškový cukor, mlieko, olej a spracovala som nelepivé cesto.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Cesto som rozvážila na 4 rovnaké časti a uložila na hodinu do chladničky.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pokial cesto odpočívalo, pripravila som krém. V mlieku som rozmiešala krupicu a vanilkový cukor a uvarila hustú kašu, ktorú som rýchlo nechala vychladiť v studenej vode. Zatiaľ som maslo vymiešala s cukrom do peny a pridávala som po lyžici vychladnutú kašu.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Napokon som pridala šťavu a nastrúhanú kôru z citróna a spolu vyšľahala.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Krém som rozdelila na 4 rovnaké časti s tým, že štvrtá časť sa použije na vrchný plát až na druhý deň po vychladení koláča, teda zostáva až do druhého dňa v chladničke.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Všetky 4 časti cesta som vyvaľkala na pečiacom papieri na veľkosť 27x37 cm a popichala vidličkou.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Rúru som nechala vyhriať na 180 °C a každé cesto sa pieklo 6 min. Upečené som ukladala aj s papierom na seba a nechala chladiť na mriežke.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Na podnos som položila prvý plát, natrela som ho horúcim kivi lekvárom... Každý diel som robila presne takto

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    ...natrela krémom, ukladala na seba

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Položila som aj posledný plát, zakryla som ho papierom a uložila do chladničky na 3 hodiny. Potom som ho zaťažila 3 kg múky.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Na druhý deň som ho poliala čokoládovou polevou a uložila do chladničky. Krájala som ho horúcim mokrým nožom a zdobila strúhanou citrónovou kôrou. Prajem vám dobrú chuť.

    Snehulienka rezy (fotorecept) - obrázok 11

Diskusia k receptu

terinka55
Tak, tie spievajú... Veľmi pekné a o chuti nepochybujem. Aj krásne naservírované. Pre mňa excelentné.
1x haji
gerberka
A prečo si hovoria "Snehulienka rezy"? Snehulienka sa rovná citrón?
babka123
Milá Izka, rezy sa mi veľmi páčia, isto sú takej sviežej citrónovej chuti. Chcem sa ale spýtať na vrch na posledný plát si dala štvrtý diel plnky a na plnku bielu čokoládovú polevu?
izabella929
@babka123 ,áno píšem o Tom v bode 5, jedna časť plnky zostáva v chladničke až do druhého dňa,,najprv posledný vrchný plát natrieme horúcim lekvárom a nechám stuhnúť,potom na lekvár natriem poslednú štvrtú časť plnky a opäť dám do chladničky stuhnúť,až keď krém stuhne polejeme ho čokoládovou polevou,treba dávať pozor,lebo tepla poleva roztápať krém,ja to dávam lyžicou na krém aby to stihlo tuhnúť,,,trpezlivosť treba,ale krém je chutný ma to zmysel,pod sladkú čoko polevu kyslasty citrónový krém,,,vďaka za komentár,snáď som pomohla,,,
izabella929
@gerberka ,názov je podľa toho že sú biele platy spojené s bielou plnkou a citron kraľuje nad všetkým svojou chuťou a sviežosťou,,,vlastne zákusok ma osviežiť,ochladiť,, a taký veru aj je,,,verím ,e som vysvetlia dostatočne,,,vďaka za komentár,,,
babka123
Srdečná vďaka Izka za vysvetlenie. Ty si taký detailista, naozaj to vieš vysvetliť podrobne aj takému menej chápavému ako som ja.
haji
Krásné rezy, postup, fota - krásná a perfektní práce, milá Izi! Přeji Požehnanou neděli!
tori111222
prepáčte mi, ale aká je to múka hladká výberová??? výberová je polohrubá




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia