Tvarohové placky
Tvarohové placky

Tvarohové placičky s česnekem

rubyrom - fotkarubyrom, 19. júna 2019
Tvarohové placičky s česnekem
Foto: rubyrom
8
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

250 g (z vaničky)
250 g (+ podsypanie)
1 KL
1 KL
2 ks
 na smaženie
Na potretie:
podľa chuti
Na posypanie:
 strúhaný




Postup

  1. 1

    Vše na těsto dáme do mísy, promícháme a necháme asi 10 minut odpočívat. Pak těsto rozdělíme na 8 stejných dílků a tvoříme placičky, smažíme na oleji a necháme na ubrousku okapat.

  2. 2

    Kysanku smícháme se solí a pepřem, přidáme prolisovaný česnek a potřeme placičky. Posypeme sýrem, paprikou a pažitkou.

Diskusia k receptu

evanaaa
Tento recept sa mi páči, ja by som pridala ešte štipku cesnakového prášku aj do cesta, keď už cesnakové, nech sú ešte viac :)
kvakac
Čert mi bol dlžný sem pozerať, teraz sa mi o plackách bude do rána snívať. Sú parádne.
gordonko
nádherný obrázok aj cesnak môžem ... 100 bodov a hrám ,, tuž ,, .... niekedy je aj v cesnaku málo cesnaku
motyka
Obidvoje výborné - na sladko aj na slano. Rýchlo pripravené. Pre mňa suprové. Zajtra urobím tie na slano. Určite zožnem pochvalu. Vďaka.
evelynba
Páči sa mi, ukladám. Určite sú výborné no a krásne naservírované a nafotené, hneď by som sa ponúkla. Super recept.
motyka
Dnes som vyskúšala. Boli výborné. Všetci chválili. Chcú hneď teraz opakovať. Ale je navarené, tak dnes už nie. Určite budú častejšie. Ďakujem za recept.




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia