Kokosový zákusok
Kokosový zákusok

Medové rezy s kokosovou plnkou fotorecept

olinecka - fotkaolinecka, 9. júna 2019
Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)
Foto: Olinecka

Medové koláče pečiem veľmi rada na rôzne spôsoby a tu je jeden z nich.

45 minút
príprava
8-10 minút
na 200 °C

Suroviny

Medové cesto:
500 g
150 g
5-6 PL
2 PL
70 g
1 kopcovitá PL
1 ks
1 väčšia ČL
Krém:
150 g jemný
0,2 dcl
4-5 PL
2 bal.
1 l
150 g (alebo Hera)
Dokončenie:
podľa potreby
podľa potreby
 (na potretie korpusu)




Postup

  1. 1

    Suroviny na cesto, ktoré je mäkké už po upečení.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 1
  2. 2

    Do misy dáme všetky suché ingrediencie, pridáme vajíčko, kyslú smotanu, mlieko, med a zmäknuté maslo nakrájané na menšie kúsky.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 2
  3. 3

    Rukou vypracujeme hladké cesto, ktoré dáme na pomúčenú pracovnú dosku. Cesto rozdelíme na dve časti.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 3
  4. 4

    Každý kus cesta rozvaľkáme na hrúbku asi 0,5 cm, preložíme na vymastený a múkou vysypaný plech s rozmermi 30x40 cm. Rúru predhrejeme na 200 stupňov a pláty pečieme 8-10 minút do zlatista.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 4
  5. 5

    Suroviny na plnku.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 5
  6. 6

    Mlieko dáme do hrnca, pridáme cukor, necháme zovrieť a do vriaceho pridáme kokos. Dobre premiešame a necháme vychladnúť. Do väčšej misy nalejeme 1 liter mlieka, mixérom vymiešame podľa návodu Zlatý klas bez varenia. Do pudingu vmiešame maslo. Spojíme s kokosovou plnkou.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 6
  7. 7

    Jeden medový korpus potrieme zľahka marhuľovým lekvárom.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 7
  8. 8

    Pripravíme sirup, piškóty.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 8
  9. 9

    Polovicu krému natrieme na medový korpus, poukladáme piškóty (oblou stranou dole), ktoré namáčame do sirupu.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 9
  10. 10

    Natrieme zbytok krému, položíme druhý medový plát. Dáme do chladničky stuhnúť. Pokrájame na kocky - rezy podľa seba. Vrch pofŕkame čokoládovou polevou alebo posypeme práškovým cukrom. Dobrú chuť.

    Medové rezy s kokosovou plnkou (fotorecept)  - obrázok 10

Diskusia k receptu

haji
Velmi pěkný recept, také mám medové rezy rada, s kokosovou plnkou musí být výborné. Díky, milá @Olinecka za pěkný receptík!
finczi
Páči sa mi zákusok z týchto surovín a jasne napísaný postup. Ste veľmi šikovná, musí to byť dobrota. Ukladám a ďakujem za recept.
motyka
Pre mňa je to taktiež výborný recept - na akúkoľvek príležitosť. Nie veľmi náročná príprava a práca a výsledok perfektný , vynikajúci. Ukladám, toto je fajnový kokosový zákusok. U nás bude mať úspech. Ďakujem ......
marta09
Vyzerá výborne,urcite aj chutí, odkladám do KK, určite vyskúšam
mabla
Medové rezy máme radi a s kokosom budú určite vynikajúce. Vyskúšam čoskoro k manželovým meninám. Vďaka za recept.
marienka44
@Olinecka (10.6.2019 19:35)

Milá Olinecka, ja vidím na obrazku č.2 vajcia 3 ks a v recepte na cesto je 1 ks. Ako je správne?
Recept sa mi páči, ukladám do KK.
marienka44
Nekupujem sirupy ako je na obr. č.8, vlastne žiadne. Čím môžem nahradiť?
haji
Blahopřeji ke 3. ceně - 30 top receptov Jún 2019.
Medové pláty nejen vypadají, ale jsou "hand in" - ruční práce, o recept i postup je možné se opřít - výsledek bude stejný nebo podobný. I cvik a zkušenosti s podobným těstem dělají svoje, o tom žádná. @Olinecka pěkný recept a detailní postup, díky za tvou pečlivost!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia